Kobiety i finanse

Kategoria:
Wydawnictwo: Laurum
Okładka: miękka
stron: 300
Wymiary: 13 cm x 20,4 cm

47,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jeśli pieniądze:

– stanowią różnicę między przyszłością wygodną i zabezpieczoną finansowo a przyszłością pewną wątpliwości i obaw;

– są głównym czynnikiem wpływającym na osobiste szczęście;

– odzwierciedlają to, jak cenisz i postrzegasz samą siebie

…to dlaczego bardziej o nie nie dbasz?

Dlaczego kobiety, tak kompetentne we wszystkich innych dziedzinach życia, nie potrafią z równą kompetencją zajmować się sprawami finansowymi?

W swej nowej, przełomowej książce Suze Orman bada skomplikowany, dysfunkcyjny związek kobiet z pieniędzmi. Dzięki tak charakterystycznej dla siebie wnikliwej analizie, ze współczuciem i dogłębnym zrozumieniem wprowadza kobiety w świat wiedzy o finansach, budzi w nich świadomość związanych z nim emocji, by mogły pokonać zahamowania, które powstrzymują je od lepszego wykorzystywania zarabianych pieniędzy. Jądro książki stanowi Ratunkowy Plan Oszczędnościowy – dopracowany, pięciomiesięczny program, który umożliwia osiągnięcie rzeczywistego, długofalowego bezpieczeństwa finansowego. Autorka umożliwia dostęp do szerokich zasobów wiedzy finansowej zamieszczonych na stronie internetowej Sue Orman, która oferuje informacje szczegółowe, formularze, kalkulatory oraz Planistę zadań (Action Planner) – unikalne narzędzie diagnostyczne do indywidualnego planowania działań finansowych. Rady, których udziela Autorka, są zawsze praktyczne i łatwe do wprowadzenia w życie, zawsze uczciwe, ludzkie i dodające otuchy.

Jednak stawką jest coś więcej, niż tylko same pieniądze: chodzi o to, by każda kobieta wiedziała kim jest i na co zasługuje, a także dlaczego wszystko zaczyna się od decyzji, by uratować samą siebie.

W swojej książce „Kobiety i finanse” Suze Orman nie tylko przedstawia możliwości, jakie daje życie w bogactwie, ale także narzędzia i wiedzę jak osiągnąć takie życie, jak zyskać kontrolę nad własnym losem.

Po latach rozmów z kobietami Suze Orman staje twarzą w twarz z trudną prawdą: Pomimo poprawy sytuacji społecznej kobiet w ciągu ostatnich czterdziestu lat, niewiele zmieniło się w sposobie, w jaki kobiety obchodzą się z pieniędzmi. W dziedzinie osobistych finansów kobiety rezygnują ze sprawowania kontroli i odmawiają przyjęcia odpowiedzialności, choć w innych obszarach życia postępują odmiennie. Występuje tu niebezpieczne zjawisko rozdziału finansów i życia, zarówno w przypadku kobiet, które żyją same, jak i tych żyjących w związku, kobiet sukcesu i tych, które z trudnością wiążą koniec z końcem, matek niepracujących zawodowo i artystek.

Dlatego też Suze Orman, obdarzana powszechnym zaufaniem jako ekspert w dziedzinie finansów osobistych, zdecydowała się napisać książkę, która pomogłaby kobietom raz na zawsze pokonać zahamowania, które powstrzymują je od działań w najlepszym interesie swoich pieniędzy – i swoim własnym.

O AUTORZE:

Suze Orman jest dyplomowanym planistą finansowym (Certified Financial Planner TM). Kierowała Suze Orman Financial Group, była wiceprezesem ds. inwestycji w towarzystwie Prudential-Bache Securities, pełniła funkcje kierownicze w oddziale Merrill Lynch. Jest bardzo popularną prelegentką o międzynarodowej sławie, gospodynią własnego, nagrodzonego programu telewizyjnego stacji CNBC-TV, edytorką współpracującą z O, The Oprah Magazine, oraz ekspertką piszącą dla Yahoo! Personal Finance. Jest autorką pięciu kolejnych bestsellerów czasopisma New York Times: The 9 Steps to Financial Freedom; The Courage to Be Rich; The Road to Wealth; The Laws of Money, The Lessons of Life oraz The Money Book for the Young, Fabulous and Brokek, jak również książek, które odniosły sukces w całych Stanach Zjednoczonych You’ve Earned It, Don’t Lose It oraz Suze Orman’s Financial Guidebook.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kobiety i finanse”