Opis
W końcu lat dziewięćdziesiątych, drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski, Salomon Smith Barney, pozwano do sądu. Trzy pracownice z Garden City w stanie Nowy Jork twierdziły, że padły ofiarami molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice korporacji Merrill Lynch. Wkrótce przed sądem przewinęły się tysiące powódek, a ich szokujące opowieści dotyczyły biur w całym kraju: od Manhattanu po Kalifornię. Proces dotyczący nadużyć seksualnych stał się powszechnie znany jako sprawa Boom-Boom Room.
Susan Antilla, felietonistka „New York Timesa” i Bloomberg News, porusza temat tabu: ujawnia problem nadużyć seksualnych oraz dyskryminacji z powodu płci w branży finansowej, przedstawiając często sprzeczne racje obu stron. Książka jest owocem jej dziennikarskiego śledztwa. Drastyczne i ponure szczegóły połączyła w dramat ludzki i zawodowy, którego najbardziej bulwersujące wątki utrzymywane były w ścisłej tajemnicy.
Czy jest to również problem w polskich przedsiębiorstwach? Jakie są opinie naszych Czytelniczek?
Fragment
„W końcu lat 90. drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski pozwano do sądu. Trzy pracownice twierdziły, że padły ofiarą molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice największej w USA korporacji inwestycyjnej. Prawie wszyscy oskarżeni wypierali się winy albo po prostu milczeli. Firmy utrzymywały, że większość zarzutów to efekt nieporozumienia albo że kobiety usiłują wyłudzić odszkodowania.”