Kobiety kontra Wall Street. Opowieści z Boom-Boom Room

Kategoria:
Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 8388931393
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
stron: 645

29,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W końcu lat dziewięćdziesiątych, drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski, Salomon Smith Barney, pozwano do sądu. Trzy pracownice z Garden City w stanie Nowy Jork twierdziły, że padły ofiarami molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice korporacji Merrill Lynch. Wkrótce przed sądem przewinęły się tysiące powódek, a ich szokujące opowieści dotyczyły biur w całym kraju: od Manhattanu po Kalifornię. Proces dotyczący nadużyć seksualnych stał się powszechnie znany jako sprawa Boom-Boom Room.
Susan Antilla, felietonistka „New York Timesa” i Bloomberg News, porusza temat tabu: ujawnia problem nadużyć seksualnych oraz dyskryminacji z powodu płci w branży finansowej, przedstawiając często sprzeczne racje obu stron. Książka jest owocem jej dziennikarskiego śledztwa. Drastyczne i ponure szczegóły połączyła w dramat ludzki i zawodowy, którego najbardziej bulwersujące wątki utrzymywane były w ścisłej tajemnicy.
Czy jest to również problem w polskich przedsiębiorstwach? Jakie są opinie naszych Czytelniczek?

Fragment

„W końcu lat 90. drugi pod względem wielkości amerykański dom maklerski pozwano do sądu. Trzy pracownice twierdziły, że padły ofiarą molestowania seksualnego i są dyskryminowane jako kobiety. Kilka miesięcy później podobny pozew złożyły pracownice największej w USA korporacji inwestycyjnej. Prawie wszyscy oskarżeni wypierali się winy albo po prostu milczeli. Firmy utrzymywały, że większość zarzutów to efekt nieporozumienia albo że kobiety usiłują wyłudzić odszkodowania.”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kobiety kontra Wall Street. Opowieści z Boom-Boom Room”