Kryptowaluty i świat wokół nich

Kategoria: ,
Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 9788383136417
Okładka: Miękka
stron: 176

33,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Łatwy zysk często wiąże się z dużym ryzykiem. Zanim zatem zainwestujesz, sprawdź, czy wybrałeś właściwą drogę.

„W roku 2022 sieć bitcoina zużyła tyle energii elektrycznej, ile byłoby w stanie wytworzyć około 20 reaktorów jądrowych w elektrowni atomowej o średniej mocy 1,25 GW na reaktor przez rok. Jest to dużo więcej, niż wykorzystują niektóre kraje, np. Szwajcaria, Czechy, Austria”

Chociaż niemal każdy z nas słyszał o kryptowalutach i orientuje się, na czym polega mechanizm ich funkcjonowania, pojęcie to ciągle budzi w nas tyle samo ciekawości, co sceptycyzmu. Warto zatem sięgnąć do poradnika, który nie tylko w przejrzysty sposób wyjaśnia, jak powstał ten tajemniczy system i z czego wynika jego innowacyjność, ale także jakie stwarza zagrożenia.

Książka Piotra Wójcika i Tomasza Kabarowskiego wprowadza czytelnika w świat wirtualnych aktywów i udowadnia, że bezpieczne korzystanie z nich wcale nie jest takie skomplikowane – warto jednak najpierw poznać najważniejsze zagadnienia technologiczne, ekonomiczne i psychologiczne, które są nierozerwalnie związane z inwestowaniem.

„W X wieku główny środek płatniczy na świecie stanowiły różnego rodzaju monety (głównie miedziane). Transportowanie ich było jednak bardzo niewygodne i obciążające dla ludzi. Wtedy w Chinach po raz pierwszy pojawiła się idea, aby wymieniać je w instytucjach przypominających banki na papierowe certyfikaty, które w każdej chwili mogłyby z powrotem zostać wymienione na monety. Pierwsze europejskie banknoty wydano dopiero około 700 lat później w Szwecji. W taki sposób powstały pierwsze „papierowe” pieniądze, które miały pełne pokrycie w monetach. Szybko jednak się okazało, że można emitować banknoty w większej ilości, niż zawartość bankowego sejfu, przez co do obiegu trafiała coraz większa ilość pieniędzy”.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy Piotra Wójcika „Jak działa i czym jest ethereum? Wyjaśnienie podstaw technologii blockchain”.

O autorze

Piotr Wójcik – z wykształcenia magister farmacji, entuzjasta i ekspert w dziedzinie kryptowalut, od lat współtworzy jeden z największych w Polsce kantorów kryptowalutowych – Kantorbitcoin.pl

Tomasz Kabarowski – informatyk i przedsiębiorca. Od ponad 20 lat realizuje projekty internetowe dla branży finansowej oraz e-commerce. Twórca i szef jednego z czołowych polskich internetowych kantorów kryptowalut KantorBitcoin.pl. Na co dzień mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie tworzy oprogramowanie dla projektów FinTech.

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący najpopularniejszych oszustw w świecie kryptowalut. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:Listen to „043. Najpopularniejsze oszustwa w świecie kryptowalut | Rug pull, jak nie paść jego ofiarą?” on Spreaker.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kryptowaluty i świat wokół nich”