Książka o inwestowaniu

(13 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Fair Value.pro
ISBN: 9788393988181
Okładka: twarda
stron: 374
Wymiary: 17,0 cm x 24,0 cm

89,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Książka o inwestowaniu” to kompleksowy poradnik dotyczący inwestowania na rynku akcji. Autor w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak funkcjonują rynki giełdowe, jak budować i zarządzać swoim portfelem, a także jak kontrolować jego ryzyko. W książce dużo miejsca poświęcono również analizie wybranych strategii inwestycyjnych – m.in. arbitrażu, strategiom opartym na analizie technicznej czy inwestowaniu na podstawie rekomendacji giełdowych. Lektura dostarcza także wiedzy na temat optymalizacji kosztów transakcyjnych oraz sposobów na obniżenie podatków od osiągniętych zysków.

„Książka o inwestowaniu” dostosowana jest do realiów polskiego rynku giełdowego. Pozycja zwiera ponad 200 wykresów, tabel i ramek definicyjnych, z których zdecydowana większość dotyczy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Lektura powinna przypaść do gustu także zwolennikom innych klas aktywów, takich jak obligacje, metale szlachetne, zagraniczne rynki akcji oraz nieruchomości.

Intencja autora „Książki o inwestowaniu” było pokazanie, że handel na giełdzie nie jest zajęciem wyłącznie dla wybranych. Jego zdaniem, przy odpowiedniej wiedzy teoretycznej i minimum praktycznego doświadczenia, inwestowanie w akcje może być źródłem satysfakcjonujących i regularnie osiąganych zysków.

Pomoc charytatywna

9 zł z każdego sprzedanego egzemplarza „Książki o inwestowaniu” zostanie przekazane na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Więcej informacji na temat działań charytatywnych prowadzonych przez autora książki dostępne jest tutaj: www.szymonikuba.pl.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy Rafała Janika „Stopy procentowe, inflacja i ich wpływ na rynki akcji”.

Rafał Janik o książce:

Odsłuchaj fragment książki dotyczący inwestowania w spółki dywidendowe.
Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Spis treści

Słowo od partnera merytorycznego
Wstęp

I. Jak działają rynki giełdowe?
1. Ile z tego wyciągnę, czyli o tym jakich zysków oczekiwać z giełdowych inwestycji
2. Giełda – kapryśna panna czy najinteligentniejszy twór świata?
3. O d czego zależą ceny akcji na giełdzie?
4. Jak prawidłowo wycenić akcje i czy te nasze obliczenia cokolwiek znaczą?

II. Podstawy inwestowania na rynkach akcji
5. Budowa i zarządzanie portfelem
6. Jak pokonać grubego, czyli o tym co daje przewagę na rynku?
7. Zabezpieczenie portfela akcji
8. Kiedy jest tanio, a kiedy drogo?
9. C o się dzieje kiedy giełda choruje lub jest odurzona?
10. Mity, prawda i półprawdy – co myślimy o giełdzie, a jak jest w rzeczywistości?

III. Wybrane strategie inwestycyjne
11. Dywidendy
12. T ransakcje arbitrażowe
13. Skuteczność analizy technicznej
14. Kupno akcji w IPO
15. Rekomendacje giełdowe

IV. Warsztat pracy inwestora
16. Optymalizacja kosztów transakcyjnych
17. Optymalizacja podatkowa
18. Fundusze inwestycyjne
19. Inwestowanie poza polską giełdą
20. Akcje a inne formy inwestowania

Podsumowanie
Źródła
Bibliografia
Indeks
O autorze

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący inwestowania w spółki dywidendowe. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf:  Część I. PODSTAWY INWESTOWANIA

Recenzje ekspertów

Książka Rafała Janika to pozycja interesująca. Przystępny język wykładu daje możliwość zrozumienia zawiłych problemów rynku kapitałowego nawet osobom początkującym w tej tematyce. Bardzo pomocne jest wsparcie rozważań dużą liczbą przykładów. Taka forma umożliwi czytelnikowi zdobycie i utrwalenie wiedzy o funkcjonowaniu rynków giełdowych oraz nabycie praktycznych umiejętności dotyczących inwestowania na giełdzie.

prof. Leszek Czerwonka, Uniwersytet Gdański

 

„Książka o inwestowaniu” jest doskonałym źródłem wiedzy, zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących inwestorów, bądź nawet osób, które jeszcze nie inwestowały. Autor wyjaśnia w niej jak właściwie wycenić wartość akcji, ile można zarobić, ile należy zainwestować i na jakie wskaźniki zwracać uwagę, a jakie pominąć. Jego doświadczenie i przytoczone przykłady aktualnych spółek, pozwolą odkryć okazje inwestycyjne w postaci niedowartościowanych akcji oraz rzetelnie ocenić wartość aktywa, w które inwestujemy. Każdy kto chce zrozumieć giełdę i rynek finansowy, odrywając się od utartego sloganu, że giełda jest dla spekulantów, powinien przeczytać „Książkę…”

Marek Wołos, ekspert rynku OTC

 

Ta książka udowadnia we wspaniały sposób to, że aby dojechać do celu samochodem, nie trzeba być rajdowcem, żeby ugotować dobry obiad, nie trzeba być szefem kuchni, żeby z sukcesem inwestować swoje pieniądze, nie trzeba być bankierem!
Doświadczony inwestor usystematyzuje wiedzę, a laik zainteresowany inwestycjami po lekturze tej pozycji z dużym prawdopodobieństwem może osiągać większe zyski, niż ten pierwszy. Dzięki niej zdobędziesz bezcenną wiedzę, a przeczytasz ją tak łatwo i przyjemnie jak czyta się książkę przygodową. Jedna z najlepszych książek o inwestowaniu dostępna na rynku.

Michał Miazga, inwestor indywidualny

13 opinii dla „Książka o inwestowaniu”

  1. Piotr

    Z pełna odpowiedzialnością mogę polecić tą książkę. Mi lektura pozwoliła zrozumieć i poukładać sobie sporo rzeczy. Myślę, że najwięcej pożytku z książki będą miały osoby inwestujące długoterminowo np. pod dywidendę, ale i pozostali też na niej skorzystają.

Dodaj opinię