Kto zabiera twoje pieniądze

Kategoria:
Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji
ISBN: 8392513414
Okładka: Miękka
stron: 310
Wymiary: 15 x 22 cm

52,40 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Twój doradca finansowy nie chce, żebyś wiedział to wszystko, co on wie. Bogaty ojciec mawiał: „Im szybciej poruszają się twoje pieniądze, tym wyższe są twoje zyski i mniejsze ryzyko, które ponosisz”. Według powszechnie panującej opinii dotyczącej finansów, powinieneś oszczędzać pieniądze i inwestować długoterminowo. Innymi słowy, rekomendowane jest powierzanie pieniędzy. Ale nie jest to rada bogatego ojca. On zachęca, by zamiast powierzać własne pieniądze – zwiększać szybkość ich obiegu. „Szacuje się, że w latach 2000-2003 miliony inwestorów straciło 7-9 bilionów dolarów. Dlaczego? Wielu z nich powierzyło swoje pieniądze swoim doradcom, stosując się do rady finansowej, którą uważali za mądrą. Wszyscy wiemy, że rynki zarówno zwyżkują, jak i zniżkują. Dlatego, zanim wydarzy się kolejny krach i znów zabierze Twoje pieniądze, dowiedz się, w jaki sposób możesz utrzymać je w ruchu, zamiast powierzać je komuś innemu.” Robert T. Kiyosaki – Czy jesteś już zmęczony słuchaniem porad, które brzmią: „oszczędzaj pieniądze, inwestuj długoterminowo i dywersyfikuj”? – Czy chcesz się dowiedzieć, jak i dlaczego profesjonalni inwestorzy zwiększają szybkość obiegu swoich pieniędzy, zamiast je lokować? – Czy wiesz, że firma Twojego doradcy inwestycyjnego zarabia pieniądze nawet wtedy, gdy Ty je tracisz? – Czy chcesz wiedzieć, dlaczego większość doradców finansowych nie chce, żebyś przeczytał tę książkę? „W czasach, gdy bezpieczeństwo zawodowe jest na najniższym jak dotąd poziomie, przejęcie przez nas samych kontroli nad naszymi finansami jeszcze nigdy nie było ważniejsze. Jeśli jesteś gotowy, aby być kimś więcej niż tylko „chętnym inwestorem”, to koniecznie przeczytaj tę książkę. Dzięki niej dowiesz się, jak sprawić, żeby Twoje pieniądze efektywniej i szybciej pracowały dla Ciebie”. Sharon L. Lechter

Spis treści

 1. Kilka słów od Autorów
 2. Wstęp: Jak w ciągu 10 lat można zamienić 10 tysięcy dolarów w 10 milionów dolarów
 3. Część PIERWSZA: W CO POWINIENEM ZAINWESTOWAĆ?
  1. Rozdział 1. Zapytaj sprzedawcę
  2. Rozdział 2. Zapytaj hodowcę bydła, a potem producenta mleka
  3. Rozdział 3. Zapytaj bankowca
  4. Rozdział 4. Zapytaj agenta ubezpieczeniowego
  5. Rozdział 5. Zapytaj fiskusa
  6. Rozdział 6. Zapytaj dziennikarza
  7. Rozdział 7. Zapytaj hazardzisty
  8. Rozdział 8. Zapytaj Newtona
  9. Rozdział 9. Zapytaj „ojca czasu”
 4. Część DRUGA: ZAPYTAJ INWESTORA
  1. Rozdział 10. Cztery przyczyny tego, że niektórzy ludzie nie mogą stać się inwestorami skutecznymi
  2. Rozdział 11. Potęga inwestowania skutecznego
  3. Rozdział 12. Hazard, a nie inwestowanie
  4. Rozdział 13. Jak znajdować świetne inwestycje
  5. Rozdział 14. Jak być świetnym inwestorem
  6. Rozdział 15. Zakończenie: Zwycięzca czy przegrany?

Recenzje ekspertów

Książka ta jest dla osób, którzy pragną mieć kontrolę nad własnymi pieniędzmi, czyli dla takich jak Ty. Chcesz osiągać zyski, duże zwroty z inwestycji więc wprowadź swoje pieniądze w ruch, nie zamrażaj ich na koncie czy lokacie. Inwestuj, obracaj nimi, przyspieszaj wzrost wartości swojego portfela i ucz się od biednych, a nie doradców którzy przyjmują tezę, że powinieneś gromadzić swój kapitał i inwestować długoterminowo. Doradcy na transakcjach tego typu na pewno zarobią, ale Ty raczej niekoniecznie. Autorzy nie mówią dokładnie co masz robić, jakie działania podejmować, aby stać się bogatym, sugerują jedynie kierunki działań. Proponują ćwiczenia, które uzmysłowią Ci gdzie jesteś i jakie masz podejście do pieniędzy oraz jak je zmienić jeśli Ci ono nie odpowiada. Cel, wartość, sukces jaki Ty jesteś wstanie osiągnąć zależy od każdego z nas indywidualnie. To co jest dobre dla mnie, wcale nie musi być dobre dla Ciebie i odwrotnie, dlatego też autorzy nic Tobie nie narzucają, masz wybór. Czy jesteś na to gotowy? To pierwsze z pytań jakie powinieneś sobie teraz zadać. Bogactwo jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba trochę nad tym popracować. Inwestor powinien nauczyć się kiedy można wejść na rynek, kiedy wyjść z rynku i jak zabrać pieniądze ze stołu by ich nie tracić.

R.Kiyosaki mówi „Bądź zdyscyplinowany i postępuj zgodnie z zasadami”, a wtedy osiągniesz przewagę nad rywalami. On osiąga wysokie zwroty z inwestycji przy niewielkim wkładzie własnym i małym ryzyku. Ma zasady, których nie łamie w trakcie gry. Gorąco polecam tę pozycję za trafność i jasność sformułowań myśli. Za doświadczenie, którym się dzielą, za propozycje siedmiu sposobów znalezienia świetnej inwestycji, gdy rynek jest w dobrej lub złej kondycji finansowej. Warren Buffett mawiał „Większość ludzi zaczyna interesować się akcjami, gdy wszyscy są nimi zainteresowani. Najlepszym czasem, żeby zająć się akcjami, jest moment, gdy nikt się nimi nie interesuje. Nie można kupić czegoś, co jest popularne i dobrze na tym wyjść.

Agata Gabler-Śliwa

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kto zabiera twoje pieniądze”