Max i Tomek na Drodze do Bogactwa

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Akademia Inwestora
Okładka: twarda
stron: 40
Wymiary: B5

49,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Max i Tomek na Drodze do Bogactwa

Czyli jak sprawić by Twoje dziecko błyskawicznie opanowało podstawy finansowe?

Drogi rodzicu, skoro czytasz ten tekst, to z pewnością wiesz jak ważna rolę w rozwoju każdego człowieka odgrywa edukacja finansowa. Stare porzekadło mówi: „czym skorupka za młodu nasiąknie?”

Jest w tym wiele prawdy, a to czy Twoje dziecko osiągnie sukces w dorosłym życiu zależy od jego edukacji, jak i Twoich decyzji. Badania naukowe mówią o tym, że najważniejszych nawyków i przekonań dziecko uczy się we wczesnym dzieciństwie. Szczególnie dotyczy to sfery dążenia do wolności finansowej. Poprzednie pokolenia bardzo często nie miały dostępu do odpowiedniej wiedzy. Aktualnie jest to o wiele łatwiejsze, dlatego tak wielu dorosłych sięga po pozycje rozwijające ich inteligencję finansową. Co jednak z tymi najmłodszymi?

Przedstawiamy pierwszą w Polsce książeczkę przeznaczoną dla najmłodszych, która w sposób obrazowy, ciekawy i pełny pasji nauczy podstaw finansowych Twoje dziecko.

Podaruj Twojemu dziecku Prezent, który będzie procentował przez lata?

Nasza książka to:

Historia dwójki chłopców Maxa i Tomka. Mimo iż się przyjaźnią to każdy z nich ma inne podejście do pieniędzy jak i osiągania celów. Przez całą książkę, która jest bardzo bogato ilustrowana, Twoje dziecko będzie prowadzone przez bardzo ważne lekcje finansowe. Nie zabraknie także ćwiczeń do wykonania, by sprawdzić jak wiele Twoja pociecha już się nauczyła.

Jak wiemy pieniądze są ogromną i ekscytującą częścią naszego życia. Dzieci, tak jak i dorośli, uwielbiają je wydawać. Chcieliśmy pokazać, że można z pieniędzmi robić też inne rzeczy. Można je oszczędzać, zarabiać, kolekcjonować, czy inwestować. Uważamy, że z dziećmi nie tylko należy rozmawiać o pieniądzach ale trzeba je uczyć odpowiedzialności w stosunku do pieniędzy od najmłodszych lat. Niestety wciąż nie umiemy rozmawiać o pieniądzach, a jeżeli to o ich braku lub o ich złej stronie. Chcemy zburzyć to przekonanie.

Przeczytaj co o książce pisze jeden z autorów, Marcin Arkusz:

„Książka w zamyśle przeznaczona jest dla młodszych dzieci. Chcieliśmy, aby nie był to nudny wykład prowadzony z punktu widzenia dorosłych. Dlatego właśnie powstały postacie Maxa, Tomka i Kasi, aby dzieci mogły się z nimi utożsamić. Ogromną inspiracją do napisania niektórych sytuacji była moja córka Weronika. Są one bezpośrednio wzięte z jej życia. Historia Maxa i Tomka powstawała w dużej mierze z myślą o niej. Jako rodzic sam chciałem rozmawiać z dzieckiem o pieniądzach. Razem z Basią wymyśliliśmy więc opowieść, która mi to umożliwiła jednocześnie bawiąc.”

Pierwsze kroki Maxa i Tomka w świecie pieniędzy to dopiero początek drogi. Już powstają dalsze przygody chłopców. W kolejnych częściach będą dalej odkrywać fascynujący świat finansów i inwestycji.

1 opinia dla „Max i Tomek na Drodze do Bogactwa”

  1. Madzik (zweryfikowany)

    Spodziewałam się czegoś lepszego… Książka jak dla mnie nie warta swej ceny.

Dodaj opinię