Meritum Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326439971
Okładka: Miękka
stron: 1440
Wymiary: 17,6 cm x 26 cm

206,10 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Meritum Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd” to wyjątkowa publikacja na rynku wydawnictw poświęconych tej tematyce. W jednym, zwartym tomie zamieszczono wszystkie informacje potrzebne w zarządzaniu nieruchomością wspólną, ale i dotyczące podstaw prawnych różnych form zarządzania. Wszystkie zagadnienia zostały omówione przez praktyków, tj. specjalistów w swojej dziedzinie, prawników. Autorzy czynią to w sposób praktyczny, językiem jasnym, klarownym, ujęcie jest wyczerpujące, ale jednocześnie zwięzłe i konkretne.

Czytelnik znajdzie tu omówienia wszelkich instytucji prawnych, które dotyczą szeroko pojętej nieruchomości, jej własności, posiadania, „stawania się” właścicielem czy posiadaczem nieruchomości. Omówiono zatem zagadnienia cywilno-, administracyjno-, podatkowoprawne związane z nieruchomością: od nabycia (kwestie wieczystoksięgowe, przeniesienie własności, zasiedzenie nieruchomości, dziedziczenie nieruchomości, nabycie nieruchomości przez cudzoziemców), przez sposoby korzystania z nieruchomości (użytkowanie wieczyste, użytkowanie, służebności, hipoteka, umowy dotyczące korzystania z nieruchomości – tu oczywiście kwestie czynszu, obowiązki wynajmującego i najemcy, sposoby zakończenia umowy najmu, ochrona lokatorów, ale też zagadnienia związane z najmem okazjonalnym, dalej – dzierżawa, użyczenie czy timesharing).

W książce omówiono też szeroko kwestie procesowe w sprawach dotyczących nieruchomości (w tym trudne tematy: ochrony własności, eksmisji), a także postępowanie egzekucyjne dotyczące nieruchomości (m.in. zajęcie nieruchomości, oszacowanie wartości, sprzedaż licytacyjna, przysądzenie własności). Wreszcie kwestie związane bezpośrednio z profesjami na rynku nieruchomości:

– rzeczoznawcy majątkowi,

– pośrednicy w obrocie nieruchomościami,

– zarządcy nieruchomości.

Szczegółowo przedstawiono zagadnienia:

– trybu uzyskania licencji,

– zawierania umów o świadczenie usług w tych zawodach,

– podstawy prowadzenia działalności w zakresie zarządzania lub zarządu nieruchomościami, czy zarządzania – to samo co administrowanie nieruchomością,

– jak powinna być skonstruowana umowa o zarządzanie nieruchomością,

– relacje pomiędzy zarządcą a właścicielem, jak regulują to przepisy prawa,

– relacje pomiędzy zarządcą a najemcą, jak ustalany jest czynsz, jego podwyższanie, w jaki sposób rozliczani są dostawcy usług, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości wielolokalowych.

W sposób praktyczny i kompleksowy omówiono kwestie związane z kosztami zarządu nieruchomością wspólną i kontrolą działań zarządu.

Osobny rozdział poświęcono trudnym i skomplikowanym zagadnieniom odpowiedzialności zarządcy (zawodowej, ale i karnej).

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Meritum Nieruchomości. Zagadnienia prawne i zarząd”