Metody podejmowania decyzji finansowych

Kategoria:
Wydawnictwo: PWN
ISBN: 9788301150136
Okładka: Miękka
stron: 608
Wymiary: 16,4 cm x 24 cm

63,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka stanowi oryginalne opracowanie zawierające narzędzia i sposoby rozwiązywania problemów finansowych. Dotyczą one zarówno decyzji krótko- jak i długoterminowych. Autorzy wykorzystują swoje doświadczenia praktyczne i różne przypadki firm, w których zastosowane zostały narzędzia finansowe do przeprowadzenia rachunku efektywności podejmowanych działań i przedsięwzięć, pokazując szeroki zestaw narzędzi finansowych wraz z ich zastosowaniem w praktyce.

W książce zawarto około 200 zadań, przykładów i studiów przypadków zaczerpniętych z praktyki gospodarczej, przy czym część z nich jest rozwiązanych, część zaś do samodzielnego rozwiązania. Przykłady odnoszą się do polskiej rzeczywistości gospodarczej i dotyczą zarówno problemów cząstkowych, jak i kompleksowych oraz ich wpływu na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Autorzy pokazują, jak krok po kroku autorzy rozwiązywać problemy finansowe, stosując różne narzędzia.

Struktura każdego rozdziału obejmuje:

– krótkie wprowadzenie teoretyczne;
– rozbudowane przykłady liczbowe stanowiące ilustrację omawianych zagadnień;
– zadania do samodzielnego rozwiązania wraz, z podanymi na końcu poszczególnych rozdziałów, wynikami pozwalającymi czytelnikowi sprawdzić, czy opracowane samodzielnie rozwiązanie jest poprawne.

Książka przeznaczona jest jako podręcznik do wykładów i ćwiczeń głównie do przedmiotu – Zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Jest również niezwykle pomocna dla zawodowych finansistów.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Metody podejmowania decyzji finansowych”