Mistrzowie rynków finansowych

(3 opinie klienta)
Kategoria: , ,
Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788396203786
Okładka: Zintegrowana
stron: 418

Wybierz opcję:

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zabawna, pouczająca, nieoceniona. W Stanach Zjednoczonych zaliczana do kanonu książek inwestycyjnych. Zawiera wywiady przeprowadzone przez Jacka Schwagera z najlepszymi inwestorami i graczami giełdowymi. William Eckhardt, Bill Lipschutz, Victor Sperandeo, Linda Raschke, Tom Basso, Stanley Druckenmiller – to tylko niektóre z osób, których postrzeganie giełdy zostaje tu wyjaśnione. Dzielą ich wykorzystywane rynki, horyzont czasowy, strategie inwestycyjne, filozofia rynku, ale łączy jedno – skuteczność.

Jakie czynniki w odniesieniu sukcesu na giełdzie są decydujące? Po lekturze rozmów można wyciągnąć wniosek, że to nie stosowana metoda analityczna jest najważniejsza. Okazuje się, że można zarabiać, wykorzystując zarówno analizę fundamentalną, techniczną czy jakąkolwiek inną. Istotne znaczenie mają konkretne cechy i umiejętności inwestora. Dzięki lekturze „Mistrzów rynków finansowych” można je poznać.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

 

 

 

 

Spis treści

Część I. Perspektywy

  1. Nieszczęścia gry
  2. Husajn zawiera złą transakcję

Część II. Największy rynek świata

  1. Bili Lipschutz – walutowy sułtan

Część III. Kontrakty terminowe – rynek różności

  1. Kontrakty terminowe – zrozumienie podstaw gry
  2. Randy McKay – gracz weteran
  3. William Eckhardt – matematyk
  4. Milczenie Żółwi
  5. Monroe Trout – największy zysk przy najniższym ryzyku
  6. Al Weiss – chodząca encyklopedia wykresów

Część IV. Zarządzający funduszami

  1. Staniey Druckenmiller – sztuka inwestowania metodą top-down
  2. Richard Driehaus – sztuka inwestowania metodą bottom-up
  3. Gil Blake – mistrz stałości
  4. Victor Sperandeo – rynki też się starzeją

Część V. Gracze wielorynkowi

  1. Tom Basso – pan Spokój
  2. Linda Bradford Raschke – słuchanie muzyki rynków

Część VI. Maszyna do zarabiania pieniędzy

  1. CRT – maszyna do gry
  2. Mark Ritchie – Bóg na sali transakcyjnej
  3. Joe Ritchie – teoretyk z intuicją
  4. Blair Huli – mieć przewagę
  5. Jeff Yass – matematyka strategii

Część VII. Psychologia gry na giełdzie

  1. Zen a sztuka gry na giełdzie
  2. Charles Faulkner – umysł zdobywcy
  3. Robert Krausz – rola podświadomości

Część VIII. Zakończenie

  1. (Tajemna) wiedza o rynku
  2. Osobista refleksja

Dodatek: Opcje – zrozumieć podstawy

Słowniczek

O autorze

Jack Schwager urodzony 27 czerwca 1948 roku w Antwerpii w Belgii jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Zdobył tytuł licencjata ekonomii Brooklyn College (1970) oraz magistra ekonomii Brown University (1971).

Schwager jest jednym z założycieli Fund Seeder (FundSeeder.com), platformy przeznaczonej do wyszukiwania talentów finansowych i ułatwienia im możliwości kontaktowania się. Schwager był również partnerem w Fortune Group (2001–2010), londyńskiej firmie doradczej zajmującej się funduszami hedgingowymi. Jego wcześniejsza historia obejmuje także 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street, ostatnio Prudential Securities.

Schwager najbardziej jest znany ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: „Czarodzieje rynku”, „Mistrzowie rynków finansowych”, „Stock Market Wizards”, „Hedge Fund Market Wizards” i „The Little Book of Market Wizards”. Jego inne książki to „Market Sense and Nonsense”, kompendium błędnych koncepcji inwestycyjnych oraz trzytomowa seria „Schwager on Futures”, składająca się z „Fundamental Analysis”, „Technical Analysis” i „Managed Trading”. Jest również autorem książki „Getting Started in Technical Analysis”.

Pytany, czym kierował się, pisząc na temat giełdy, odpowiedział: „W serii moich książek Mistrzowie rynków inspirowałem się chęcią odkrycia, co odróżnia ludzi, którzy odnoszą spektakularne sukcesy na rynkach finansowych od pozostałych. Moim celem jest pisanie książek, które zawierają informacje przydatne zarówno dla profesjonalnych finansistów, jak i dla laików. Chociaż wiele osób mówi mi, że te książki zainspirowały ich do zmiany podejścia do inwestowania, moje ulubione komplementy to: »Czytam twoją książkę podczas wakacji na plaży«”.

Schwager regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki, który zawiera wywiad z Lindą Bradford Raschke. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formacie mp3:
Listen to „032. Jack Schwager – wywiad z Lindą Bradford Raschke” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf:  Linda Bradford Raschke – słuchanie muzyki rynków

Pobierz fragment książki w formacie .epub.

Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

3 opinie dla „Mistrzowie rynków finansowych”

 1. Marcin (zweryfikowany)

  Bardzo dobra książka. Można na jej podstawie stworzyć własną strategię inwestycyjną analizując sposób inwestowania osób, z którymi przeprowadzane są wywiady.

 2. Stanisław

  Bardzo dobra pozycja. Dużo na temat strategii inwestowania, dyscypliny oraz zarządzania portfelem. Książka przeznaczona dla inwestorów ze stażem inwestycyjnym.

 3. Damian

  Nie jest to pozycja aż tak pochłaniająca jak część pierwsza jednak mimo to i tak jest to bardzo dobra książka, którą można polecić z czystym sumieniem. Znajduje się w niej kilka fenomenalnych wywiadów, w których każdy znajdzie coś dla siebie (patrz W. Eckhardt!). Przyjemną rzeczą jest również zamieszczony na końcu książki spis porad, które autor wyłuskał w trakcie pracy nad obiema książkami. Nie ma tu odpowiedzi na pytanie, jaki system stosować, wskazań które prowadziły by za rękę. Wręcz przeciwnie – można się dowiedzieć, że do sukcesu mogą prowadzić różne, całkowicie odmienne ścieżki a jego istotą jest coś więcej, coś poza samym tylko systemem. Dużo wartościowych wskazówek, które nieraz potrafią wywołać jakiś ciekawy pomysł czy skonfrontować opinie wyrażane w innych pozycjach. Warto czytać takie książki.

Dodaj opinię