Moja droga do inwestowania w wartość

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 9788377469163
Okładka: twarda
stron: 256
Wymiary: 15,8 cm x 23,3 cm

49,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Fascynująca i inspirująca historia człowieka, która odkryje przed tobą tajemnice skutecznego inwestowania w wartość.

Kronika niesamowitej transformacji Guya, zuchwałego i egoistycznego młodego bankowca, który przeistacza się w odnoszącego sukcesy zarządzającego funduszem hedgingowym, a przy tym gra wedle własnych reguł. Rozwój ten był możliwy dzięki introspekcji, nawiązywaniu przyjaźni z najwybitniejszymi inwestorami na świecie oraz dzięki lunchowi spożytemu w towarzystwie Warrena Buffetta, za który Guyowi przyszło zapłacić 650 100.

W jego opowieści nie brakuje ważnych, a często zaskakujących wskazówek dotyczących inwestowania, biznesu i podejmowania istotnych decyzji. Spier wyjaśnia między innymi, dlaczego tak ważne są wzory do naśladowania, w jaki sposób elitarna edukacja może człowiekowi zaszkodzić oraz jak można zarobić dzięki odcięciu się od krótkoterminowego zgiełku rynkowego. Najważniejsza lekcja płynąca z tej książki dotyczy jednak znajomości samego siebie jako narzędzia umożliwiającego oczyszczenie procesu myślowego i podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych – decyzji, które nie będą motywowane rywalizacją, zawiścią, niepewnością lub lękiem.

O autorze

Guy Spier od siedemnastu lat prowadzi fundusz hedgingowy Aquamarine Fund, osiągający rewelacyjne zwroty, znacznie przekraczające wyniki szerokiego rynku. Jest pilnym uczniem Warrena Buffetta. Regularnie występuje w mediach w roli komentatora. Pojawiał się między innymi na antenie CNN, CNBC, Bloomberg Television oraz Fox Business News.

1 opinia dla „Moja droga do inwestowania w wartość”

  1. wieslawzk

    Większość książek inwestycyjnych koncentruje się na technicznych aspektach inwestowania, które dla w miarę inteligentnej osoby są łatwe do opanowania. Książka Spiera jest bardzo wartościowa, dlatego, że zawiera konkretne narzędzia do zarządzania emocjami, bez których sukces w inwestowaniu nie jest możliwy. Autor dzieli się też mądrym, otwartym podejściem życiowym, które owocuje nie tylko w inwestowaniu. Zdecydowanie polecam.
    Wiesław Zajiczek
    przeplywypieniezne.pl

Dodaj opinię