Myślenie jest głupie

Kategoria:
Wydawnictwo: GALL
ISBN: 9788360968321
Okładka: Miękka
stron: 168

24,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najnowsza książka Hermanna Scherera „Myślenie jest głupie” mocno zagłębia się w obszarach psychologii poznawczej, aby uświadomić nam jak funkcjonuje nasz umysł i jakie czynniki wpływają na proces podejmowania decyzji. Dzięki tej analizie będziemy w stanie dokonywać świadomych wyborów i unikniemy wpadania w „pułapki myślenia”. Na konkretnych przykładach autor pokazuje nam jak różne, a niekiedy katastrofalne w skutkach decyzje, mogą podejmować lekarze, sędziowie, managerowie, ludzie piastujący odpowiedzialne stanowiska, czy też po prostu każdy z nas. Książka ukazała się w serii „IQ – Rozwijaj inteligencję finansową”, ale myliłby się ten, kto by sądził, że nie ma ona związku z finansami. Przecież to właśnie od podejmowania właściwych decyzji finansowych często zależy jakość naszego życia, a także naszych najbliższych. Wykorzystanie najnowszych osiągnięć psychologii poznawczej w ekonomii zaowocowało w 2002 roku nagrodą Nobla. W obecnych i niełatwych czasach po prostu nie można sobie pozwolić na ignorancję tak istotnej materii.

 

Recenzje ekspertów

Nowa książka Hermana Scherera wpisuje się w nurt przełomowych studiów nad „błędem Kartezjusza”:
zbyt często racjonalizujemy nieświadome, automatyczne wybory, utykamy w stereotypach i przeświadczeniach zamiast obejmować świat swoim rozumem, w całej jego złożoności i roztropnie działać. Świetnie napisana, żywa prowokacja do konfrontacji z naszą własną nieracjonalnością. Przyda się w domu, biznesie i życiu społecznym.

Jacek Santorski

Rynek książek zalewają poradniki, które oferują pomoc w podejmowaniu decyzji. Strategii sukcesu i modeli prezentowanych jako warte naśladowania jest bardzo wiele. Ta książka pokazuje inną drogę. Zapraszam Was do przeprowadzenia testu. Zobaczcie sami, jak funkcjonuje Wasze myślenie! Dzięki złudzeniom optycznym – i nie tylko, także zagadkom i łamigłówkom oraz obrazowym przykładom z praktyki – będziecie mogli niejako mimochodem sprawdzić swoje kompetencje decyzyjne.
Obiecuję Wam, że będziecie się przy tym znakomicie bawić.

Hermann Scherer

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Myślenie jest głupie”