Obligacje komunalne – zagadnienia prawne, finansowe i praktyczne. Stan na 30 kwietnia 2009

Kategoria:
Wydawnictwo: Twigger
Okładka: Miękka

47,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Poradnik „Obligacje komunalne – zagadnienia prawne, finansowe i praktyczne. Stan na 30 kwietnia 2009” przedstawia przepisy prawa związane z emisjami obligacji – przede wszystkim w zakresie publicznego obrotu papierami wartościowymi, prawa zamówień publicznych oraz ustawy o finansach pu¬blicznych.

W części poświęconej zagadnieniom praktycznym przedstawiono aktualne przy¬kłady (przede wszystkim z lat 2005-2008) emisji obligacji komunalnych, ukazując różne warianty ich strukturyzacji oraz celów i motywów emisji. W niniejszej książce roz¬szerzono rozdział poświecony możliwościom wykorzystywania emisji obligacji w realizacji inwestycji z udziałem środków unijnych, min. o przykład emisji euroobligacji przez Warszawę.

Zaletą książki jest skonfrontowanie teorii dotyczącej emisji obligacji komunalnych z praktyką komunalnego rynku kapitałowego. Przedstawiono konkretne przykłady wzbogacone o doświadczenie specjalistów-praktyków w doradztwie przy emisji obligacji komunalnych.

Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca zapis seminarium „Obligacje komunalne źródłem finansowania inwestycji jednostek samorządu terytorialnego”, które odbyło się w maju 2009 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych SA w Warszawie z udziałem samorządowców, ekspertów sektora bankowego oraz instytucji doradczych. Zapis zawierający wystąpienia prelegentów, głosy w dyskusji oraz prezentacje, stanowi interesujące i wartościowe uzupełnienie treści książki.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Obligacje komunalne – zagadnienia prawne, finansowe i praktyczne. Stan na 30 kwietnia 2009”