Odczytując kod wartości. Jak firmy budują wartość w nowej gospodarce.

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014672
Okładka: twarda
stron: 220

82,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Firmy wciąż lekceważą wartości, których nie da się ująć w tradycyjnie pojmowanym bilansie, i koncentrują się wyłącznie na aktywach materialnych i finansowych. Tymczasem w nowej gospodarce coraz większego znaczenia nabierają czynniki, takie jak organizacja, a także aktywa, które na pozór są wobec firmy zewnętrzne, czyli klienci oraz pracownicy i dostawcy.

Autorzy książki, partnerzy firmy Arthur Andersen, pokazują, że najbardziej spektakularne sukcesy gospodarcze ostatnich lat stały się możliwe, dzięki umiejętnemu zarządzaniu całym portfelem aktywów firm – materialnych i niematerialnych. We wstępie piszą oni: „ędziemy tu dowodzić, że aktywa – w szczególności technologie – wchodzą w coraz to nowe kombinacje i wzajemnie oddziałują, tworząc ekonomiczną wartość. Posługując się analogią z dziedziny genetyki, określamy aktywa jako gospodarczy materiał genetyczny, jako DNA przedsiębiorstw”.

Dzisiejsza gospodarka – zbudowana na fundamencie nowych technologii, globalizacji, na nowym pokoleniu ludzi wkraczających w życie zawodowe i na rosnącym znaczeniu aktywów niematerialnych – jest różna od wszystkiego, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory. Dlatego autorzy proponują nowe podejście do analizy i budowania wartości, które nazywają Schematem Dynamiki Wartości. Nie jest to tylko nowy model teoretyczny, ale również praktyczna metoda możliwa do wykorzystania w każdej firmie, która gotowa jest podjąć wyzwania nowej gospodarki.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odczytując kod wartości. Jak firmy budują wartość w nowej gospodarce.”