Ograniczanie krótkiej sprzedaży w trakcie globalnego kryzysu finansowego lat 2007-2009 a stabilność systemu finansowego

Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
ISBN: 9788320824360
Okładka: Miękka
stron: 260
Wymiary: 16.5 cm x 23.5 cm

55,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Niezależnie od samej istoty krótkiej sprzedaży, ukazanej w świetle zdarzeń z lat 2007–2009, publikacja ta wpisuje się w szerszy kontekst badań naukowych nad efektywnością współczesnego rynku kapitałowego, a jednocześnie nad zagadnieniami związanymi z zapewnianiem bezpieczeństwa rynku finansowego, jak również oddziaływania występujących na nim turbulencji i innych negatywnych zjawisk na procesy gospodarcze gospodarek wolnorynkowych. Autor nie pomija istotnych dla tej tematyki zagadnień odnoszących się do bezpieczeństwa, stabilności finansowej oraz zarządzania ryzykiem i określonej polityki regulacyjnej, tym samym ukazując instrument krótkiej sprzedaży w pewnym szerszym kontekście (…). Publikacja może być interesująca dla szerszego niż ekonomiści kręgu adresatów, w tym w szczególności dla naukowców i praktyków zajmujących się rynkiem kapitałowym, rynkiem giełdowym, funkcjonowaniem firm inwestycyjnych, a także stabilnością rynku finansowego.

Z recenzji dr hab. Piotra Zapadki, prof. UKSW

O autorze

Michał Dominik Waga jest doktorem ekonomii i finansów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku finansowym, obejmującym zaangażowanie zarówno po stronie podmiotów komercyjnych, jak i nadzoru finansowego. Główne obszary jego aktywności oraz zainteresowań naukowych koncentrują się wokół zagadnień związanych z zarządzaniem inwestycjami, obrotem instrumentami finansowymi, zgodnością inwestycyjną oraz regulacyjną, jak również stabilnością systemu finansowego. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA w European School of Business w Reutlingen.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ograniczanie krótkiej sprzedaży w trakcie globalnego kryzysu finansowego lat 2007-2009 a stabilność systemu finansowego”