Oscylatory

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014303
Okładka: miękka
stron: 125

71,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Oscylatory, jedne z podstawowych narzędzi analizy technicznej, są wykorzystywane jako wskaźniki punktów zwrotnych na rynku. Autor tego opracowania, Mark Etzkorn, podejmuje gruntowną analizę powszechnie stosowanych oscylatorów miedzy innymi takich jak ROC, CCI, RSI czy MACD, oraz mniej znanych jak KaseCD, DeMarker, RWI czy RMI, które skonstruowano w ostatnich latach.

Etzkorn skupia się przede wszystkim na możliwościach wykorzystania tych narzędzi w praktyce inwestycyjnej przedstawiając przydatność poszczególnych oscylatorów w konkretnych sytuacjach rynkowych. W przystępny sposób omawia ich zalety i wady oraz wyniki testów porównawczych z innymi wskaźnikami technicznymi przeprowadzone dla różnych ram czasowych. Dzięki lekturze książki można się dowiedzieć, kiedy sygnały oscylatorów są szczególnie przydatne, a kiedy należy odwoływać się do innych wskaźników. Szczególnie cenne dla czytelnika będzie także omówienie szeregu nowych oscylatorów, które nie były dotąd prezentowane w dostępnych po polsku opracowaniach.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Spis treści

 1. Podziękowania
 2. Przedmowa
 3. Rozdział 1. Impet: definicje i podstawowe koncepcje
 4. Rozdział 2. Konstrukcja oscylatorów impetu
 5. Rozdział 3. Popularne wskaźniki impetu
 6. Rozdział 4. Oscylatory impetu: zagadnienia praktyczne
 7. Rozdział 5. Zastosowania i sygnały oscylatorów
 8. Rozdział 6. Innowacje i modyfikacje
 9. Rozdział 7. Dywergencje, dłuższe ramy czasowe i dane cenowe
 10. Rozdział 8. Wnioski: Kontekst analityczny
 11. Rozdział 9. Inne oscylatory
 12. Słownik
 13. Bibliografia

Recenzje ekspertów

Etzkorn rzetelnie ocenia przydatność oscylatorów oddzielając fakty od mitów. Książkę te powinien przeczytać każdy, kto korzysta ze wskazań oscylatorów.

Jack D. Schwager

Całościowe, realistyczne i zaktualizowane omówienie popularnych, choć często błędnie stosowanych wskaźników. Czytelnicy poznają nie tylko wzory i konwencjonalne sposoby interpretacji oscylatorów, ale co szczególnie istotne, dowiedzą się, w jaki sposób z nich korzystać w swojej praktyce analitycznej i inwestycyjnej.

Thomas A. Bierovic

1 opinia dla „Oscylatory”

 1. SS

  Praktyczna książka opisująca czym są oscylatory, jak je zastosować, krótko treściwie – doskonałe wprowadzenie w tematykę, bez masy zbędnych wzorów i matematycznego bełkotu 🙂

Dodaj opinię