Otwarte fundusze emerytalne w Polsce

Kategoria:
Wydawnictwo: C.H. Beck
Okładka: miękka
stron: 296
Wymiary: 16,5cm x 23,5 cm

46,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Polska reforma systemu emerytalnego, podobnie jak reformy w wielu innych krajach tej części Europy, czy też w ogóle na świecie, wymuszona została niekorzystnymi trendami demograficznymi i wyraźnym procesem starzenia się ludności. Dyskusja na temat zasadności powszechności członkostwa w działających od 1999 roku w Polsce otwartych funduszach emerytalnych (OFE), konkurencji na rynku czy ich efektywności inwestycyjnej powinna być oparta na merytorycznych fundamentach, jakimi są badania i analizy w tym zakresie.
Zasadniczą treść opracowania stanowi analiza funkcjonalna OFE, zarządzanych przez powszechne towarzystwa emerytalne (PTE). W książce zawarto wyniki następujących badań:

– analizy przyjętych rozwiązań prawnych, w ramach których funkcjonuje rynek OFE w Polsce,

– analizy efektywności działalności inwestycyjnej OFE,

– analizy portfeli inwestycyjnych OFE,

– analizy finansowej OFE i PTE, w tym analizy kosztów i przychodów,

– analizy decyzji o wyborze i zmianie OFE,

a także przedstawiono klasyfikację, charakterystykę i ocenę miar, za pomocą których można opisywać otwarte fundusze emerytalne.

Publikację przygotował interdyscyplinarny zespół, w którego skład wchodzili politolog oraz specjaliści z zakresu metod ilościowych w ekonomii i zarządzaniu oraz finansów, będący pracownikami naukowo-dydaktycznymi czterech uczelni: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Opolskiego.

Fundusze ETF notowane na GPW inwestujące na zagranicznych rynkach akcji – Tomasz Miziołek [webinar]:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Otwarte fundusze emerytalne w Polsce”