Opis
Zachęcamy do zakupu. W pakiecie jest korzystniej.
ŚWIECE I INNE TECHNIKI ANALIZOWANIA WYKRESÓW
Steve Nison
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1996
ISBN: 8390329646
Okładka: miękka
Ilość stron: 276
Opis książki:
Praca najwybitniejszego zachodniego znawcy japońskich technik analizowania wykresów przybliża polskiemu Czytelnikowi podstawową wiedzę, dotyczącą tak zwanych „świec japońskich”, a także innych metod, takich jak renko, kagi, czy „przełamanie trzech linii”, które od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów na Zachodzie. Narzędzia te w istotny sposób poszerzają arsenał współczesnego inwestora i analityka wykresów pozwalając na niekonwencjonalne spojrzenie na zachowanie rynku. Opracowanie to będzie również niezbędne wszystkim użytkownikom popularnego w Polsce programu MetaStock, który umożliwia dokonywanie analiz przy użyciu każdej z omawianych w książce metod.
„Książka ta szybko stanie się podstawowym źródłem wiedzy na temat japońskich metod analizy technicznej.”
Technical Trader’s Bulletin
„To obowiązkowa lektura, niezależnie od tego, czy jest się inwestorem długoterminowym, czy graczem i bez względu na to, czy dokonuje się transakcji na rynkach terminowych, towarowych czy na rynkach akcji.”
Investor’s Library
„Nie sposób przesadzić podkreślając zalety książki Nisona… jest to z pewnością jedna z najlepszych książek z dziedziny inwestowania, jakie kiedykolwiek napisano, jeśli chodzi o umiejętność kompetentnego, a zarazem przystępnego i jasnego wykładu… lektura tej pracy jest prawdziwą przyjemnością.”
Commodity Traders Consumer Report
Spis treści:
1. Ogólny zarys
2. Podstawy
3. Formacje
4. Świece a ogólna sytuacja techniczna
5. Jak Japończycy stosują średnie kroczące
6. Wykresy przełamania trzech linii
7. Wykresy renko
8. Wykresy kagi
9. Wnioski
Słownik
Aneks
Recenzja:
Pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora kierującego się choć w części analizą techniczną. Autor w sposób kompleksowy, dogłębny i jednocześnie bardzo przystępny przedstawia w swojej książce wiedzę z zakresu świeć japońskich – od historii i zasad tworzenia wykresów, po skomplikowane formacje. Po lekturze tej pozycji inwestor dostrzeże, jak duże znaczenie prognostycznie może mieć nawet jedna sesja i jak w praktyce należy odczytywać sygnały płynące ze zmiany kursu akcji. Jednym słowem – książka kompleksowo zaznajamia czytelnika z potężnym narzędziem, jakim są świece japońskie.
Całość materiału bazuje na praktycznych przykładach, warto wspomnieć o niezwykle sugestywnych opisach formacji zaczerpniętych z nomenklatury japońskiej
Konrad Smok, www.sii.org.pl
TEORIA FAL ELLIOTTA
Alfred J. Frost, Robert R. Prechter
Wydawnictwo: WIG-PRESS 1995
ISBN: 839032962X
Okładka: miękka
Ilość stron: 300
Opis książki:
„Teoria fal Elliotta” zdobyła sobie w naszym kraju sporą popularność, mimo że polskiemu Czytelnikowi praktycznie niedostępne było dotąd podstawowe źródło, jakim jest praca Frosta i Pretchera, która znacznie poszerza naszą dotychczasową wiedzę na temat koncepcji fal. Mamy tu okazję poznać zarówno więcej niuansów teoretycznych, jak i przede wszystkim zastosowanie tej teorii w praktyce i to w nieznanej nam dotąd perspektywie czasowej. Także stosunkowo krótka historia polskiego rynku akcji potwierdza słuszność założeń koncepcji Elliotta, przez co lekturę tej książki można uznać za obowiązkową dla każdego inwestora w naszym kraju.
„Dwa razy próbowałem już wcześniej zrozumieć teorię Elliotta, ale udało mi się to dopiero po lekturze tej książki. To z pewnością pierwsza książka na temat koncepcji Elliotta, którą mogę śmiało polecić innym. Opisane są tu wszystkie metody, którymi tak skutecznie posługiwał się Pretcher.”
The Professional Investor
„Wszyscy poważni analitycy powinni zawsze mieć pod ręką tę książkę… Dzięki niej można rozpocząć samodzielną analizę fal.”
Futures
Spis treści:
1. Teoria Elliotta
1. Ogólna koncepcja
2. Wskazówki dotyczące kształtowania się fal
3. Tło historyczne i matematyczne teorii fal
2. Teoria Elliotta w praktyce
4. Analiza proporcji i sekwencji czasowych Fibonacciego
5. Fale wyższego stopnia
6. Rynki kapitałowe i towarowe
7. Inne podejście do analizy rynku kapitałowego i ich stosunek do teorii fal
8. Glos ma Elliott
Dodatki
1. Zaktualizowana prognoza długoterminowa, 1982-1983
2. Analiza proporcji w praktyce
3. Rozpoznawanie struktury fal na rynku akcji w praktyce
4. Inflacja a indeksy rynkowe
5. Na szczycie wielkiego supercyklu