Pakiet – Ewolucja Gracza Giełdowego

Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
Okładka: twarda

105,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

PODSTAWY SPEKULACJI
Thomas N. Bulkowski

Wydawnictwo: Linia 2014
ISBN: 9788363000417
Okładka: twarda
Ilość stron: 190

Opis książki:
Nowa książka Thomasa Bulkowskiego stanowi pierwszą część trylogii poświęconej różnym formom aktywności na rynku , mówiąc ogólnie – ewolucji gracza giełdowego.

W książce „Podstawy spekulacji” Bulkowski opisuje różne czynniki fundamentalne, takie jak wartość księgowa spółki czy wskaźnik cena/zysk, oraz testuje ich skuteczność, żeby przekonać się, jakie mogą mieć znaczenie przy wyborze akcji.

W pierwszej części książki autor sprawdza, czy czynniki fundamentalne są dobrym kryterium doboru akcji, a jeśli tak, to w jakim okresie ich skuteczność jest najlepsza. Część druga poświęcona jest zasadom analizy technicznej. Tutaj również Bulkowski koncentruje się na tym, jakie sposoby działania zwiększają lub zmniejszają skuteczność różnego rodzaju technicznych narzędzi.

Jak zwykle u Bulkowskiego, nie są to teoretyczne rozważania ani poparte pojedynczymi przykładami deklaracje, w które trzeba po prostu uwierzyć. Każdą z prezentowanych metod poddaje on statystycznym testom – i dopiero wtedy uznaje ją za przydatną bądź nie.

Mimo zachęcającego tytułu nie jest to książka przeznaczona wyłącznie dla początkujących graczy giełdowych, choć z pewnością mogą oni z niej wiele skorzystać. Ambicją autora jest zaskoczyć, a także nauczyć czegoś inwestorów profesjonalnych.

Oto garść pytań, na które autor próbuje znaleźć odpowiedź:

Prawda czy fałsz: Uśrednianie kosztu zakupu obniża zyski.

Prawda czy fałsz: Proporcje Fibonacciego nie wyznaczają punktów zwrotnych skuteczniej niż inne liczby.

Prawda czy fałsz: Dywergencje hossy częściej okazują się nieskuteczne niż skuteczne.

Prawda czy fałsz: Sprzedawaj w maju i uciekaj.

Prawda czy fałsz: Stopy w większym stopniu ograniczają zyski niż ryzyko.

 

ANALIZA FUNDAMENTALNA I INWESTOWANIE POZYCYJNE
Thomas N. Bulkowski

Wydawnictwo: Linia 2016
ISBN: 9788363000066
Okładka: twarda
Ilość stron: 287

Opis książki:
„Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne” to druga część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego. Tym razem autor pokazuje założenia inwestowania na podstawie fundamentów spółek, przy preferowanym horyzoncie inwestycji 3-5 lat.

Bulkowski przekonuje, że strategia „kup i trzymaj” jest w wielu przypadkach rozsądnym podejściem do inwestowania w akcje, pod warunkiem, że nieco zmodyfikujemy do niej podejście. Jak sam pisze „zbadaj spółkę, kup jej akcje i trzymaj je, aż zrealizują cały swój potencjał. A potem sprzedaj.”

Według Bulkowskiego akcje wybrane jako długoterminowe inwestycje powinny stanowić rdzeń portfela. Dzięki temu inwestor może posiadać coś w rodzaju psychicznej poduszki amortyzującej wstrząsy związane z codziennymi wzlotami i upadkami. Analiza techniczna jest użyteczna do wyboru akcji, którymi handlujemy w krótkim terminie. Ocena fundamentalna przydaje się, gdy poszukujemy kandydatów z długoterminowym potencjałem.

Jak zawsze u Bulkowskiego, wszelkie oceny i zaproponowane strategie powiązane są z licznymi rankingami i statystykami dotyczącymi zachowania akcji. W tym wypadku autor koncentruje się na tym, jak zachowują się akcje o niskiej, średniej i wysokiej kapitalizacji. Czy większy potencjał mają te o niskiej wartości księgowej, czy nie. A może połączyć obserwację tego wskaźnika z oceną przepływów gotówkowych, wielkością dywidend, czy jeszcze innymi parametrami.

Naturalnie sam wybór spółki to nie wszystko, ważne są jeszcze zasady dotyczące tego kiedy kupić i w jaki sposób zakończyć daną inwestycję. Autor podaje mnóstwo przykładów z własnej historii.

O autorze

Thomas N. Bulkowski, urodzony w 1957 roku w Syracuse, w stanie Nowy Jork, to odnoszący sukcesy inwestor i trader z ponad 35-letnim doświadczeniem w handlu akcjami.

Jest autorem książek dotyczących analizy technicznej, w szczególności oceny formacji na wykresach, w tym „Analizy formacji na wykresach giełdowych” i „Podstawy spekulacji”. Jego książki są cenione za praktyczne podejście do analizy technicznej i powszechnie uznawane za jedne z najbardziej autorytatywnych źródeł wiedzy na temat formacji wykresów.

Teksty Thomasa Bulkowskiego publikowały najważniejsze magazyny dla traderów – „Active Trader”, „Stocks, Futures and Options”, „The Technical Analysist Traders”, „The Traders Journal” oraz „Technical Analysis of Stocks & Commodities”.

Jego prace są nie tylko źródłem wiedzy dla inwestorów na całym świecie, ale także inspirują do dalszego badania i rozwijania dyscypliny analizy technicznej.

Zanim osiągnął wystarczający dochód z inwestycji, aby przejść na emeryturę w wieku trzydziestu sześciu lat, Bulkowski pracował jako inżynier w dziale projektowania sprzętu w firmie Raytheon, starszy inżynier oprogramowania w Tandy Corporation oraz kierownik oprogramowania w Tracor-Westronics.

Bulkowski uwielbia pisanie beletrystyki, jazdę rowerem, przyrodę, stolarstwo, fotografię i czytanie.

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne, rozdział 2 „Wybór spółek”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pakiet – Ewolucja Gracza Giełdowego”