Pakiet Gracza

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
Okładka: .

112,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

ANALIZA FORMACJI NA WYKRESACH GIEŁDOWYCH. WPROWADZENIE, Thomas Bulkowski

Wydawnictwo: Linia
Liczba stron: 330
Okładka: miękka
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-63000-16-5

Opis książki:
Do tej pory nikt nie pisał o analizie technicznej w sposób tak prosty, a zarazem przekonujący. Thomas N. Bulkowski tworzy listę formacji obserwowanych na wykresach giełdowych, poddaje generowane sygnały bezlitosnym testom, a potem pisze, które działają – i jak często – a które nie działają wcale. I tłumaczy jak korzystać z tych pierwszych.

Bulkowski zaczął swoją karierę jako inwestor giełdowy. W tej roli sprawdził się tak dobrze, że w wieku 36 lat mógł zrezygnować ze swojej dawnej pracy i poświęcić się rynkowi. Analiza formacji na wykresach giełdowych to być może najlepsze i najbardziej praktyczne wprowadzenie do analizy technicznej.

Zobacz inne książki z analizy technicznej

DROGA ŻÓŁWIA. SEKRETNE METODY, DZIĘKI KTÓRYM ZWYKLI LUDZIE STALI SIĘ LEGENDARNYMI TRADERAMI, Curtis Faith

Oprawa: miękka
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-63000-00-4
Rok wydania: 2011

Opis książki:
W 1983 roku miał miejsce pewien eksperyment, będący konsekwencją wcześniejszego zakładu. Dwóch przyjaciół, a równocześnie traderów ? Richard Dennis i William Echardt spierało się, czy skutecznej spekulacji na rynkach można się nauczyć, czy też jest wynika ona z posiadanych talentów.

Aby swój spór rozstrzygnąć wykupili wielkie ogłoszenia w gazetach finansowych (Barrons, Wall Street Journal, New York Times) informujące o tym, że Richard Dennis poszukuje ludzi, którzy chcieliby zostać traderami. Na ogłoszenie odpowiedziało blisko tysiąc osób, z których ostatecznie wybrano dwadzieścia trzy osoby. Trening trwał dwa tygodnie. Grupa stworzona przez Dennisa do historii przeszła jako „żółwie”, zaś technika spekulacji stosowana przez nich na rynku jest od lat przedmiotem wielu analiz i fascynacji.

W tej grupie znalazł się również dziewiętnastoletni Curtis Faith. Pod koniec okresu szkoleniowego Faith otrzymał największą kwotę do zarządzania – 2 miliony dolarów. W ciągu czterech lat zarobił ponad 30 milionów dolarów. Książka „Droga żółwia” jest opowieścią o eksperymencie, zasadach stosowanych przez grupę „Żółwii” i jak zastosować owe zasady we własnym tradingu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób Dennis nauczał podejścia do ryzyka, zarządzania kapitałem, a przede wszystkim skutecznego zarabiania pieniędzy na spekulacji giełdowej koniecznie powinieneś sięgnąć po tę książkę.

Z przedmowy, napisanej przez Van K. Tharp’a:

„Dlaczego uważam, że Droga Żółwia to jedna z pięciu najlepszych książek o spekulacji, jakie kiedykolwiek napisano?

Po pierwsze, przedstawia ona bardzo jasny obraz tego, co jest niezbędne w skutecznej spekulacji. Curtis bardzo zwięźle stwierdza, że chodzi nie tyle o system jako taki, ile o zdolność tradera do konsekwentnego stosowania systemu inwestycyjnego. W czasie próbnego okresu szkoleniowego Curtis zarobił 78 tysięcy dolarów, czyli niemal trzy razy więcej niż inni, mimo że uczono ich wszystkich dokładnie tego samego. Dlaczego każda z dziesięciu osób, poznających pewien zbiór zasad obejmujący sztywne reguły zarządzania wielkością pozycji uzyskała inne wyniki? Według Curtisa niektórzy z Żółwi sądzili, że Richard przekazał mu jakieś dodatkowe informacje, ale zarówno Curtis jak i jak wiemy, że za różne wyniki odpowiada psychologia spekulowania.”

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów

O autorze

Curtis Faith należał do elitarnej grupy Żółwi. Jako dziewiętnastolatek dołączył do eksperymentu prowadzonego przez dwóch legendarnych graczy na rynkach terminowych – Billa Eckhardta oraz Richarda Dennisa. Ich celem było wychowanie światowej klasy traderów i jednocześnie udowodnienie, że inwestowania na giełdzie można się nauczyć. Charakterystyczna nazwa grupy miała się wziąć się od zdania, jakie Richard Dennis wypowiedział do Eckhardta: „Zamierzam wychować traderów, tak jak hoduje się żółwie w Singapurze”. Faith był najmłodszym uczestnikiem eksperymentu. Stał się znany ponieważ, udało mu się odnieść największe sukcesy w tym eksperymencie. Podczas trwania programu zarobił ponad 30 milionów dolarów.

Faith jest też autorem kilku książek. Jego najsłynniejszą jest „Droga Żółwia”. Publikacja okazała się prawdziwym bestsellerem i została przetłumaczona na dziewięć języków. Opisuje w niej szczegóły eksperymentu grupy Żółwi, wskazując na zasady, jakie w niej panowały, oraz o technikach stosowanych przez jej członków. Wydał również „Spekulację intuicyjną”, która, w przeciwieństwie do pierwszej książki poświęconej mechanicznym systemom, skoncentrowała się na kwestiach związanych z intuicją. Faith podpowiada, jak wykształcić inwestorski instynkt, rozwijać go i wykorzystać na rynku, aby zoptymalizować osiągane wyniki.

Faith jest współzałożycielem licznych firm software’owych oraz technologicznych. Lubi dzielić się wiedzą i być mentorem dla młodych talentów. Jego motto brzmi: „Ancora imparo”, co można tłumaczyć jako „Wciąż się uczę”.

Thomas N. Bulkowski, urodzony w 1957 roku w Syracuse, w stanie Nowy Jork, to odnoszący sukcesy inwestor i trader z ponad 35-letnim doświadczeniem w handlu akcjami.

Jest autorem książek dotyczących analizy technicznej, w szczególności oceny formacji na wykresach, w tym „Analizy formacji na wykresach giełdowych” i „Podstawy spekulacji”. Jego książki są cenione za praktyczne podejście do analizy technicznej i powszechnie uznawane za jedne z najbardziej autorytatywnych źródeł wiedzy na temat formacji wykresów.

Teksty Thomasa Bulkowskiego publikowały najważniejsze magazyny dla traderów – „Active Trader”, „Stocks, Futures and Options”, „The Technical Analysist Traders”, „The Traders Journal” oraz „Technical Analysis of Stocks & Commodities”.

Jego prace są nie tylko źródłem wiedzy dla inwestorów na całym świecie, ale także inspirują do dalszego badania i rozwijania dyscypliny analizy technicznej.

Zanim osiągnął wystarczający dochód z inwestycji, aby przejść na emeryturę w wieku trzydziestu sześciu lat, Bulkowski pracował jako inżynier w dziale projektowania sprzętu w firmie Raytheon, starszy inżynier oprogramowania w Tandy Corporation oraz kierownik oprogramowania w Tracor-Westronics.

Bulkowski uwielbia pisanie beletrystyki, jazdę rowerem, przyrodę, stolarstwo, fotografię i czytanie.

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Droga żółwia „Myśleć jak żółw”

Pobierz fragment książki: Analiza formacji na wykresach giełdowych „Przedmowa do wydania polskiego”

1 opinia dla „Pakiet Gracza”

  1. Pawel

    Bardzo dobry pakiet polecam początkującym.

Dodaj opinię