Pakiet – Kontrakty i Opcje

Kategoria:
Okładka: miękka

103,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

KONTRAKTY TERMINOWE W PRAKTYCE
Grzegorz Zalewski

Wydawnictwo: WIG-PRESS 2006
ISBN: 8387014516
Okładka: miękka
Ilość stron: 160

Opis książki:
„Kontrakty terminowe w praktyce” to jedyny w Polsce praktyczny i kompletny przewodnik dla naszych inwestorów, zainteresowanych rynkiem kontraktów futures. W pierwszej części autor przekazuje podstawową wiedzę o rynkach terminowych, zasadach notowań, uczestnikach rynku oraz występujących na nich specyficznych zjawiskach i zależnościach. Część druga pomyślana została jako praktyczny poradnik dla inwestorów, którzy chcą wykorzystać niewątpliwy potencjał tych rynków, ograniczając do minimum nieodłącznie związane z nimi ryzyko.

Głównym przesłaniem książki jest teza, że choć spekulacja kontraktami terminowymi uchodzi często za niebezpieczny hazard, można ją uprawiać w sposób przemyślany i rozsądny, tak, by prowadziła do długoterminowego i systematycznego wzrostu kapitału. Dlatego w książce wiele miejsca zajmuje omówienie zasad budowania systemów inwestycyjnych, kontroli ryzyka i zarządzania pieniędzmi.

Sukces pierwszego wydania książki potwierdził rosnące zainteresowanie polskich inwestorów instrumentami pochodnymi. Ponieważ ten stosunkowo młody rynek wciąż się zmienia i rozwija, potrzebna jest aktualna informacja na jego temat i dlatego drugie wydanie książki zostało znacznie poszerzone. Najcenniejszą nowością jest z pewnością szczegółowe omówienie obowiązującego od niedawna na WGPW systemu WARSET oraz jego praktycznych konsekwencji dla inwestorów grających na rynku kontraktów futures.

KONTRAKTY TERMINOWE I OPCJE. WPROWADZENIE
John Hull

Wydawnictwo: WIG-PRESS 1998
ISBN: 8387014478
Okładka: miękka
Ilość stron: 512

Opis książki:
Książka Hulla to obowiązkowa lektura dla wszystkich osób interesujących się instrumentami pochodnymi: graczy giełdowych, studentów, profesjonalistów. Omówione zostały tu między innymi ogólne zasady działania rynków terminowych, sposoby konstruowania i funkcjonowania kontraktów forward i futures, wykorzystanie kontraktów futures w transakcjach zabezpieczających (hedging), transakcje swap, zasady działania rynków opcji, strategie opcyjne, sposoby wyceny opcji (model dwumianowy i model Blacka-Scholesa) oraz możliwości zabezpieczeń portfelowych.

Każdy z rozdziałów zakończony jest pytaniami i zadaniami sprawdzającymi stopień opanowania omawianego materiału, dzięki czemu książka ta będzie niezwykle pomocnym opracowaniem zarówno dla wykładowców, jak i tych, którzy chcą samodzielnie poznać omawiane tu zagadnienia. „Kontrakty terminowe i opcje” Johna Hulla to najbardziej znane na Zachodzie wprowadzenie w problematykę transakcji terminowych, które z roku na rok nabierają coraz większego znaczenia w świecie inwestycji i finansów, w tym również w naszym kraju.

Spis treści

Spis treści „Kontrakty terminowe i opcje”:

 1. Wprowadzenie
 2. KONTRAKTY FUTURES I FORWARD
 3. KONTRAKTY OPCYJNE

Spis treści „Kontrakty terminowe w praktyce”:

 1. Przedmowa do wydania trzeciego
 2. Podziękowania
 3. Wprowadzenie
 4. Rozdział 1: Zasady działania rynków terminowych
 5. Rozdział 2: Zlecenia – pomoc w ograniczaniu ryzyka
 6. Rozdział 3: Prowizje i koszty na rynku terminowym
 7. Rozdział 4: Grupy kontraktów
 8. Rozdział 5: Ocena własnego kapitału i wybór odpowiedniego rynku
 9. Rozdział 6: Złote zasady
 10. Rozdział 7: Postępuj zgodnie z planem
 11. Rozdział 8: System – klucz do sukcesu
 12. Rozdział 9: Zarządzanie pieniędzmi a dywersyfikacja portfela
 13. Rozdział 10: Zastosowanie systemu w praktyce
 14. Rozdział 11: Krótko o day-tradingu
 15. Rozdział 12: Kontrakty terminowe na WIG-20 – nieoczekiwany sukces
 16. Bibliografia

Recenzje ekspertów

Matematyczne i kompleksowe podejście do wyceny kontraktów terminowych i opcji. Mimo, iż autor sugeruje nam, iż jest to Wprowadzenie, pozycja w sposób zaawansowany porusza problematykę wyceny tych instrumentów pochodnych. Książka dla tych, którzy standardowe broszurki informacyjne zarzucili dawno temu.

Katarzyna Płaczek

Książka Hulla, profesora Zarządzania Ryzykiem i Instrumentów Pochodnych na Uniwersytecie w Toronto, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób interesujących się derywatami: graczy giełdowych, profesjonalistów, a zwłaszcza studentów ekonomii i praktyków. Jest to jedno z najbardziej znanych na Zachodzie wprowadzeń w problematykę transakcji terminowych, coraz ważniejszych w dzisiejszym świecie inwestycji i finansów, również w Polsce, nazywane wręcz standardem dla praktyków rynkowych (market practitioners’ standard text). Treść w niej zawartą autor podzielił na dwie części – związaną z kontraktami terminowymi i opcjami, z drugiej strony możliwy jest również podział na część – teoretyczną i praktyczną, tzn. liczne wskazówki i przykłady z warsztatu inwestora. Autor w sposób przystępny streścił ogólne zasady działania rynków terminowych, szczegółowo omówił miedzy innymi sposoby konstruowania i funkcjonowania kontraktów forward i futures oraz opcji, transakcje swap, sposoby wyceny kontraktów i opcji (model dwumianowy i model Blacka-Scholesa) oraz możliwości zabezpieczeń portfelowych z wykorzystaniem kontraktów futures i opcji (hedging). Każdy z rozdziałów zakończony jest pytaniami i zadaniami sprawdzającymi stopień opanowania omawianego materiału dzięki czemu książka ta jest niezwykle pomocnym opracowaniem dla tych, którzy chcą samodzielnie poznać omawiane tu zagadnienia. Jest to zdecydowanie pozycja przydatna dla inwestorów, z którą warto się zaznajomić chcąc poznać i zrozumieć reguły rządzące rynkiem derywatów.

Łukasz Porębski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pakiet – Kontrakty i Opcje”