Patriotyzm gospodarczy

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381162296
Okładka: miękka
stron: 336
Wymiary: 13,7 cm x 20,2 cm

32,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Czym naprawdę są korporacje?

Czy Polska potrzebuje euro?

Jaką rolę w gospodarce odgrywa rodzina?

To zaledwie kilka z wielu pytań nurtujących współczesnych ekonomistów. Patriotyzm gospodarczy jest książką opartą na serii wykładów wygłoszonych przez Eryka Łona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor zachęca w niej do refleksji nad rolą narodu oraz patriotycznych postaw w kształtowaniu gospodarki, co zdaje się szczególnie wartościowe z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Łon skupia się w szczególności na zagadnieniach rynku kapitałowego i bankowości, ale interesują go także prawo finansowe, polityka pieniężna i budżetowa oraz międzynarodowe stosunki finansowe. Specjalną wagę przykłada do pojęcia patriotyzmu gospodarczego i w tej książce wyjaśnia, na czym polegają patriotyczne postawy w kontekście ekonomicznym, oraz jaki korzystny wpływ mogą mieć na polską gospodarkę.

1 opinia dla „Patriotyzm gospodarczy”

  1. Marcin

    Zaskakujące, że osoba ta posiada tytuł doktorski. Dawno nie widziałem tylu uogólnień i specjalnie wyszukanych argumentów do swoich poglądów/tez. Czasem ciężko się czyta, czasem można się pośmiać.

Dodaj opinię