Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne. Wydanie II

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa
ISBN: 9788392616047
Okładka: Twarda
stron: 680

81,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Według dr. Jörga Guido Hülsmanna jest to najważniejsza książka na temat pieniądza i bankowości od 1912 roku, czyli od wydania książki Misesa Theorie des Geldes und der Umlaufsmittel, która całkowicie zrewolucjonizowała podejście ekonomistów do tych zagadnień.

„Jesus Huerta de Soto rozwija w swojej pracy tradycję szkoły austriackiej najbardziej wolnorynkowego kierunku we współczesnej ekonomii. Jego przedstawicielami byli tacy wybitni badacze jak Eugen von Bohm-Bawerk, Carl Menger, Ludwig von Mises i Friedrich A. Hayek, a prekursorami w niektórych zakresach szesnastowieczni hiszpańscy uczeni z Salamanki i wybitny szkocki filozof Dawid Hume. Autor omawia węzłowe zagadnienia pieniądza, bankowości, kapitału i kryzysów finansowych w powiązaniu z rozległą analiza historii instytucji i procesów gospodarczych oraz myśli ekonomicznej. We wszystkich tych dziedzinach de Soto wykazuje się wielka, erudycją a jednocześnie umiejętnością przejrzystego przedstawiania skomplikowanych problemów. Choć nie każdy się zgodzi z jego propozycjami, to każdy, kogo interesują podstawowe kwestie społeczeństwa, gospodarki i pieniądza, powinien się zapoznać z książka Jesusa Iluerty de Soto.”
Prof. Leszek Balcerowicz

1 opinia dla „Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne. Wydanie II”

  1. Sebastian

    Generalnie warto, ale pierwszą część książki można było zdecydowanie skondensować. Miałem wrażenie jakbym wciąż czytał o tym samym. Nie ujęłoby to nic z jej wartości.

Dodaj opinię