Opis
„Pochodne instrumenty finansowe” należą obecnie do jednych z najbardziej zaawansowanych, zarówno pod względem budowy, jak i wielkości obrotu nimi. Po raz pierwszy w polskiej nauce prawno-finansowej w sposób kompleksowy ujęta została problematyka instrumentów pochodnych, rozpatrywanych przez pryzmat zagadnień prawno-ekonomicznych.
Niniejsza publikacja opiera się na wszechstronnej analizie literatury przedmiotu, zarówno polsko-, jak i anglo-, oraz niemieckojęzycznej, która stanowi niezmiernie ważne źródło wiedzy.
Recenzja:
Pochodne Instrumenty Finansowe dr. Nieboraka jest monografią traktującą o tematyce instrumentów pochodnych począwszy od rysu historycznego aż do szczególnych nowoczesnych zastosowań. Książka jest godna polecenia osobom, zajmującym się instrumentami pochodnymi w sposób profesjonalny i spotykającymi się m.in. z problemami związanymi z rozliczaniem i księgowaniem instrumentów pochodnych. W książce szczególną uwagę zwrócono na aspekty prawnopodatkowe z jakimi mogą się spotkać inwestorzy przy inwestycjach w instrumenty pochodne na polskim i na międzynarodowym rynku. Książkę polecam także osobom zajmującym się tematyką instrumentów pochodnych od strony naukowej. Książka ta bowiem stanowi znakomite źródło bibliograficzne (ponad 500 pozycji związanych z omawianą tematyką).