Pochodne instrumenty kredytowe. Systematyka, wycena, zastosowanie. Struktury standardowe i egzotyczne

Kategoria: ,
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381025904
Okładka: Miękka
stron: 274
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

69,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Monografia w kompleksowy sposób analizuje nie tylko istotę funkcjonowania kredytowych instrumentów pochodnych, ale również modele ich wyceny, których doskonalenie Autorka uznaje za kluczowe dla rozwoju tego rynku. Opracowanie zawiera liczne przykłady, przeprowadzając Czytelnika przez kolejne etapy szacowania wartości omawianych struktur i tworząc idealną bazę dla zrozumienia konstrukcji tych złożonych produktów.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy zarówno dla praktyków rynku finansowego, studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich, jak również dla pracowników nauki zainteresowanych wdrażaniem metod kwantyfikacji ryzyka kredytowego w praktykę.

O autorze

Dr Izabela Pruchnicka-Grabias jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w Kolegium Zarządzania i Finansów uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz w Katedrze Finansów i Rachunkowości w AlmaMer Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie, gdzie pełni funkcję Kierownika Zakładu Bankowości. Autorka ponad stu naukowych publikacji dotyczących rynku finansowego. Odbyła praktyki zawodowe w krajowych i międzynarodowych instytucjach finansowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) oraz Professional Risk Managers? International Association (PRMIA) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu zarządzania ryzykiem, jak również międzynarodowego stowarzyszenia naukowców – European Association of Development Research and Training Institutes (EADI), w ramach którego współpracuje w zakresie prac badawczych z naukowymi ośrodkami zagranicznymi. Posiada Europejski Certyfikat Bankowca (The European Foundation Certificate in Banking).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pochodne instrumenty kredytowe. Systematyka, wycena, zastosowanie. Struktury standardowe i egzotyczne”