Podatek od nieruchomości. Komentarz

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326441004
Okładka: Twarda
stron: 488
Wymiary: 14,8 cm x 21 cm

125,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W książce przedstawiono rozwiązania najczęściej spotykanych w praktyce problemów dotyczących opodatkowania nieruchomości. Opracowanie zawiera prezentację właściwej procedury postępowania organu podatkowego lub podatnika na etapie sporu podatkowego.

Autor krytycznie analizuje orzecznictwo podatkowe oraz powołuje się na poglądy doktryny. Przedstawia szereg praktycznych przykładów, które pomogą zrozumieć tematykę podatku od nieruchomości.

Adresaci:

Publikacja przeznaczona jest zarówno dla podatników podatku od nieruchomości, jak i dla samorządowych organów podatkowych. Zainteresuje sędziów sądów administracyjnych, pracowników regionalnych izb obrachunkowych, a także wszystkich stosujących prawo podatkowe w praktyce.

„Jest to klasyczny komentarz, który w sposób uporządkowany i przejrzysty prezentuje problematykę opodatkowania nieruchomości. Autor nie unika jednak przy tym zagadnień problematycznych, posiłkując się przy ich analizie orzecznictwem sądów administracyjnych oraz wyjaśnieniami resortu finansów. Mamy więc do czynienia z opracowaniem kompletnym, które znajdzie uznanie zarówno wśród doradców podatkowych i przedsiębiorców, jak i pracowników organów podatkowych”.
Dr Rafał Dowgier

O Autorze:

Leonard Etel – profesor doktor habilitowany nauk prawnych; kierownik Katedry Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku; członek Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku; przewodniczący Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego; doradca instytucji państwowych i samorządowych; autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podatek od nieruchomości. Komentarz”