Podstawy zarządzania nieruchomościami

Kategoria:
Wydawnictwo: Poltext
Okładka: miękka
stron: 256
Wymiary: B5

41,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rynek nieruchomości to nie tylko prowadzenie procesów inwestycyjnych (od pomysłu, poprzez projekt i realizację aż do uzyskania pozwolenia na eksploatację/użytkowanie), ale także ich finansowanie, obrót prawami do nieruchomości i wreszcie utrzymanie substancji w stanie co najmniej niepogorszonym. To sformułowanie z ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami jest minimalnym celem pracy każdego zarządcy nieruchomości. Właściciel może natomiast znacznie szerzej sformułować swoje oczekiwania. Ich spełnienie zależy jednak nie tylko od zarządcy, ale także od efektów działań menedżerów realizujących proces inwestycyjny, którym dostarczamy wiedzy niezbędnej, aby mogli sprostać tym wymaganiom. Z książki można dowiedzieć się m.in.:

– jakie są prawa i obowiązki licencjonowanego zarządcy,

– jak zarządzać personelem, środkami technicznymi, procesami eksploatacji i finansami,

– co robić, aby budynek nie ulegał degradacji,

– w jaki sposób ustawodawstwo reguluje stosunki własności i czynności prawne,

– jak negocjować i zawierać umowy,

– co wpływa na wartość nieruchomości i jak ją wyceniać.

W Aneksie wszechstronnie przedstawiono metody budowania i wykorzystywania w praktyce podstawowego narzędzia pracy zarządcy nieruchomości, jakim jest plan zarządzania.

Biblioteka Menedżerów Budowlanych jest kierowana do inżynierów, konstruktorów, menedżerów i innych specjalistów zajmujących się przygotowywaniem, realizacją, rozliczaniem i kontrolą inwestycji. Polecamy ją także wykładowcom i studentom uczelni technicznych, uczestnikom studiów podyplomowych, kursów i szkoleń w sektorze budownictwa.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podstawy zarządzania nieruchomościami”