Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Okładka: Miękka
stron: 452
Wymiary: A5

72,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W niniejszej publikacji omówiono instytucję papieru wartościowego – klasyczną konstrukcję prawa cywilnego, będącą jednocześnie centralnym pojęciem w prawie rynku kapitałowego.
W książce zaprezentowano istotę tradycyjnego papieru wartościowego , a następnie – po przedstawieniu ewolucji sposobów racjonalizacji masowego obrotu prawami z papierów wartościowych, w szczególności dematerializacji obrotu i dematerializacji papierów wartościowych – przeanalizowano aktualność klasycznego pojęcia papieru wartościowego wobec przemian dokonujących się w organizacji obrotu.

Analiza została przeprowadzona na podstawie krajowej i zagranicznej literatury, poświęconej zarówno tradycyjnym papierom wartościowym, jak również problematyce dematerializacji. Uwzględniono także inicjatywy unifikacyjne zmierzające do wypracowania międzynarodowo uznawanych zasad masowego obrotu papierami wartościowymi na rynku kapitałowym.

Konkluzją jest wniosek o jedności prawa papierów wartościowych dokumentowych i zdematerializowanych oraz o koncepcyjnej ciągłości pojęcia papieru wartościowego tradycyjnego i zdematerializowanego.

Książka jest adresowana do osób zajmujących się prawem papierów wartościowych – zarówno przedstawicieli środowisk akademickich, jak i praktyków oraz do osób uczestniczących w pracach legislacyjnych w tym zakresie.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pojęcie papieru wartościowego wobec dematerializacji”