Pośrednictwo kredytowe w Polsce

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375562446
Okładka: miękka
stron: 365
Wymiary: B5

53,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka „Pośrednictwo kredytowe w Polsce” wypełnia istniejącą lukę na rynku wydawniczym w zakresie tematyki niebankowych instytucji finansowych i jest pierwszą publikacją w Polsce tak kompleksowo traktującą o pośrednikach kredytowych od momentu ich powstania na początku lat 90. XX w. Autor w głównej mierze skupia się na praktyce funkcjonowania dynamicznie rozwijającego się rynku consumer finance i kredytów hipotecznych, odwołuje się do genezy spółek pośrednictwa kredytowego i próbuje wyjaśnić ich fenomen w polskich warunkach gospodarczych.

W książce przedstawiono historię, wyniki finansowe i sprzedażowe pośredników kredytowych, a także wpływ kryzysu finansowego na ich działalności, jak również perspektywy rozwoju tych instytucji. Publikacja ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ zagadnienia w niej poruszane dotyczą makroekonomii, mikroekonomii, finansów, bankowości, rynków kapitałowych, marketingu, prawa, a także socjologii.

Książka adresowana jest zarówno do studentów uczelni o profilu ekonomicznym, pracowników naukowo-dydaktycznych wyższych uczelni ekonomicznych, w szczególności katedr finansów, bankowości i rynków finansowych, a także praktyków gospodarczych – kadry kierowniczej i innych pracowników spółek pośrednictwa kredytowego.

Krzysztof Waliszewski jest doktorem nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w finansach, bankowości, pośrednictwie finansowym, pośrednictwie kredytowym. Jest pracownikiem naukowym Katedry Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Obronił doktorat w 2008 r. na temat Związki kapitałowe banków i pośredników kredytowych na tle rozwoju rynku consumer finance w Polsce. Laureat I miejsca w konkursie Fundacji Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na najlepsze prace magisterskie za pracę Procesy konsolidacyjne w polskim sektorze bankowym na tle tendencji światowych (na przykładzie procedur w operacjach fuzji i przejęć w wybranym banku). Prelegent w licznych konferencjach branży pośrednictwa kredytowego.

Zawodowo wiceprezes zarządu spółki deweloperskiej.

Jest autorem licznych publikacji na temat pośrednictwa finansowego, doradztwa finansowego i pośrednictwa kredytowego.

Recenzje ekspertów

Autor podjął się ambitnego, w pewnym stopniu pionierskiego wyzwania, chcąc dokonać próby całościowej analizy i oceny związków banków i pośredników kredytowych. Odnotować należy, że podjął się badań nie nad tzw. „tematem bezpiecznym”, lecz wręcz przeciwnie, tematem będącym przedmiotem kontrowersji i rozmaitych ocen.

Stanisław Flejterski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pośrednictwo kredytowe w Polsce”