Prognozowanie rynków finansowych – Kursy walutowe, stopy procentowe, zarządzanie aktywami

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8388597159
Okładka: twarda całopapierowa
stron: 348

87,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka powstała z materiałów pochodzących z konferencji, zorganizowanych przez Chemical Bank”s Quantitative Research & Trading Group oraz Imperial College w Londynie. Napisana przez naukowców i praktyków pochodzących z różnych krajów, koncentruje się głównie na trzech tematach:
1. Modelowanie przy użyciu danych o dużej częstotliwości.
2. Funkcja informacyjna rynków aktywów o wysokim poziomie zmienności.
3. Zastosowanie sieci neuronowych i algorytmów genetycznych.

Celem niniejszej publikacji jest prezentacja najnowszych i najważniejszych zagadnień i technik, które pojawiły się w ekonomii finansowej oraz w ogólnej analizie ilościowej.

Naukowcy rozwinęli nowe narzędzia matematyczne i statystyczne, pomagające prognozować przyszłe zmiany cen. Te nowe techniki bazujące w ogromnej mierze na analizach nieliniowych, w połączeniu z obszernymi bazami danych i coraz większą mocą obliczeniową komputerów, czynią dzisiaj możliwym generowanie takich systemów, które mogą pomagać w ocenie i zarządzaniu ekspozycją na ryzyko na różnych rynkach aktywów.

POWIĄZANIE Z POLSKIMI REALIAMI

Dzisiejsze rynki finansowe charakteryzują się dużą liczbą uczestników, prezentujących różne postawy względem ryzyka, o różnych horyzontach czasowych oraz reakcjach na niespodziewane wiadomości.
W ostatniej dekadzie, w tym samym czasie, gdy wzrastała niepewność na rynkach finansowych, empiryczne dowody wykazały, że na rynkach tych możliwe jest skuteczne prognozowanie. Celem tej publikacji jest zademonstrowanie, iż zmiany cen są przewidywalne, gdy dobierze się odpowiedni dla danego rynku model i częstotliwość. Autorzy mają nadzieję, że książka przyczyni się do szybkiego i efektywnego rozprzestrzeniania się tych idei na całym świecie, a co za tym idzie do wzbogacenia wiedzy na ten temat i wymiany informacji naukowej.

KSIĄŻKĘ WYRÓŻNIA:
– niemal całkowity brak publikacji o takiej samej, bądź podobnej tematyce,

– wysoki poziom prezentowanych zagadnień – jest zbiorem 13 artykułów, prezentowanych pierwotnie na konferencjach naukowych w Londynie, które zorganizowano przy zaangażowaniu banków centralnych, prestiżowych uczelni oraz instytucji badawczych z całego świata. Autorami są eksperci, zarówno praktycy, jak i naukowcy.

– nowatorstwo – omawia najnowsze i najważniejsze zagadnienia i techniki, które pojawiły się w ekonomii finansowej oraz w ogólnej analizie ilościowej w ostatnich latach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prognozowanie rynków finansowych – Kursy walutowe, stopy procentowe, zarządzanie aktywami”