Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym. Operacje giełdowe rynku publicznego i niepublicznego

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375560015
Okładka: miękka
stron: 510
Wymiary: B5

78,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka „Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym…” adresowana jest do osób zainteresowanych rynkiem kapitałowym. Stanowi ona wszechstronne kompendium wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu kapitału pochodzącego z giełdy papierów wartościowych, a także instrumentów finansowych, za pomocą których zarówno przedsiębiorstwo, jak i indywidualny inwestor mogą realizować swoje cele inwestycyjne. Publikacja może służyć jako podręcznik dla studentów zgłębiających tajniki rynku kapitałowego oraz może być pomocna dla przedsiębiorców przy wyborze źródła pozyskania kapitału – rozwiązaniu dylematu czy szukać inwestora na rynku niepublicznym wśród Aniołów Biznesu, czy skorzystać z funduszy venture capital, a może bezpośrednio starać się o wejście na rynek publiczny.

Ponadto publikacja:

– szczegółowo omawia funkcjonowanie GPW w Warszawie, wraz z systemem WARSET,

– na przykładzie platformy rynku FOREX omawia inwestycje na rynkach walutowych,

– charakteryzuje papiery wartościowe i instrumenty finansowe notowane na giełdach papierów wartościowych oraz rynkach OTC,

– charakteryzuje informacje makroekonomiczne publikowane w Polsce i na świecie, mające wpływ na rynki kapitałowe.

O autorze

Radosław Pastusiak jest adiunktem w Instytucie Finansów, Bankowości i Ubezpieczeń, Uniwersytetu Łódzkiego. Autor specjalizuje się w ocenie i organizacji finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych oraz zagadnieniach związanych z rynkiem kapitałowym.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przedsiębiorstwo na rynku kapitałowym. Operacje giełdowe rynku publicznego i niepublicznego”