Przestrzenno-czasowa analiza powiązań rynków papierów wartościowych z uwzględnieniem odległości

Kategoria:
Wydawnictwo: UMK
ISBN: 9788323146384
Okładka: Miękka
stron: 170
Wymiary: 16 cm x 23 cm

36,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka stanowi studium empiryczno-teoretyczne poświęcone zastosowaniu wybranych metod wielowymiarowej analizy statystycznej i ekonometrii przestrzennej w analizie powiązań i zależności na światowym rynku kapitałowym, obejmującym wstępnie 45 giełd papierów wartościowych.

Zabiera ważny głos w dyskusji nad zasadnością uwzględnienia szeroko rozumianej przestrzeni w badaniach prawidłowości funkcjonowania rynków papierów wartościowych w aspekcie zależności między zjawiskami zachodzącymi na tych rynkach i dynamiki ich zmian. W szczególności prezentuje rozważania na temat zależności między rynkami i procesów konwergencji z uwzględnieniem ich bliskości geograficznej i ekonomicznej (finansowej). Zawiera wskazania zarówno o charakterze metodycznym, jak i aplikacyjnym.

Publikacja może zainteresować pracowników naukowych (również spoza grona statystyków i ekonometryków), finansistów, analityków zajmujących się rynkami kapitałowymi, a także studentów kierunków ekonomicznych o specjalności finansowej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przestrzenno-czasowa analiza powiązań rynków papierów wartościowych z uwzględnieniem odległości”