PRZYGOTOWANIE I OCENA PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH

Kategoria:
Wydawnictwo: SGH
Okładka: miękka
stron: 434
Wymiary: B5

44,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Niniejsza publikacja podkreśla zasadność interdyscyplinarnego podejścia do procesu przygotowania i oceny projektów inwestycyjnych we współczesnych uwarunkowaniach gospodarczych. Rozpatrując proces inwestycyjny w takim ujęciu, dostrzegamy zarówno jego wyjątkową złożoność, jak i wielowymiarowość, wyrażającą się w podejmowaniu szerokiego spektrum działań wymagających posiadania odpowiednich kwalifikacji, doświadczeń, umiejętności praktycznych i wiedzy teoretycznej z różnych dyscyplin naukowych.

W rezultacie realizacja projektu inwestycyjnego staje się wyzwaniem, które w przypadku dużej skali przekracza możliwości jednego specjalisty i wymusza tworzenie interdyscyplinarnych zespołów, składających się nie tylko z menedżera projektu, ale i z ekspertów od zarządzania, finansów, rachunkowości, technik organizatorskich, marketingu, logistyki czy prawa gospodarczego.

Zdaniem Recenzenta, dr. hab. W. Rogowskiego, „problematykę poruszaną w publikacji należy uznać za bardzo ważną oraz nad wyraz aktualną, zwłaszcza w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej oraz powstania spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe SA, jako podmiotu zarządzającego programem inwestycyjnym „Inwestycje Polskie””.

Autorzy książki dołożyli wszelkich starań, aby nie koncentrowała się ona wyłącznie na teoretycznym ujęciu problematyki projektów inwestycyjnych, ale obejmowała również jej wymiar praktyczny. Takie podejście powinno wpłynąć na atrakcyjność opracowania i znaleźć uznanie nie tylko u studentów pragnących zrozumieć i zgłębić omawiane w niej zagadnienia, lecz także u decydentów i menedżerów na co dzień realizujących procesy inwestycyjne w przedsiębiorstwach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PRZYGOTOWANIE I OCENA PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH”