PSYCHOLOGIA EKONOMICZNA

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Okładka: twarda
stron: 613
Wymiary: B5

84,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Ten podręcznik pod redakcją prof. Tadeusza Tyszki dotyka węzłowych zagadnień ekonomicznych i głównych pojęć psychologicznych oraz pokazuje, jak współczesne teorie ekonomiczne i psychologiczne pokrywają się lub krzyżują. Autorami poszczególnych rozdziałów są znani i uznani badacze polscy i zagraniczni zajmujący się psychologią ekonomiczną.

Książka stanowi systematyczny wykład całej psychologii ekonomicznej. W części pierwszej, ogólnej, znajdują się rozdziały poświęcone takim zagadnieniom, jak przedmiot psychologii ekonomicznej, racjonalność podmiotów ekonomicznych, percepcja działań ekonomicznych, oczekiwania ekonomiczne, własność i posiadanie, psychologia pieniądza, dobrostan ekonomiczny, altruizm i obdarowywanie, dylematy społeczne i socjalizacja ekonomiczna. Rozdziały w części drugiej pokrywają się z najważniejszymi zagadnieniami z dziedziny psychologii ekonomicznej, głównie z zakresu makroekonomii: finanse, marketing, reklama, kupowanie, negocjowanie, uiszczanie podatków, oszczędzanie, ubezpieczanie się oraz hazard. Te zagadnienia zostały omówione w sposób pełniejszy niż tylko z perspektywy modeli ekonomicznych, ujęto w nich bowiem zmienne związane z czynnikiem ludzkim.

1 opinia dla „PSYCHOLOGIA EKONOMICZNA”

  1. DymitR

    Moim zdaniem niesamowicie przydatna pozycja. Można w niej znaleźć bardzo dużo informacji i przykładów badań. Pojawia się bardzo dużo nazwisk i pojęć. Dla dociekliwych polecam spis bibliografii, w którym można znaleźć ciekawe tytuły (pozwalające zgłębić się w konkretnym temacie). Jest najlepszą przyjaciółką podczas sesji. Polecam 🙂

Dodaj opinię