Pułapki myślenia

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788372786777
Okładka: miękka
stron: 672
Wymiary: 14,5 cm x 20,5 cm

50,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja trafnym decyzjom? W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, daje naprawdę istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.

Recenzja książki „Psychologia skutecznego tradingu”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorze

Daniel Kahneman – izraelsko-amerykański psycholog i ekonomista, urodził się 5 marca 1934 roku w Tel Awiwie. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych z dziedziny psychologii prawa i ekonomii. Jako jeden z najbardziej wpływowych psychologów na świecie Kahneman jest uznawany za pioniera w dziedzinie ekonomii behawioralnej.

Do jego największych dokonań należy opracowanie, razem z Amosem Tverskim, tzw. teorii perspektywy. Tłumaczy ona procesy podejmowania decyzji przez ludzi w warunkach ryzyka i, co ciekawe, jest niezgodna z powszechnie funkcjonującą w ekonomii teorią użyteczności oczekiwanej.

W 2002 roku Kahneman otrzymał Nagrodę Nobla za zastosowanie badań psychologicznych i eksperymentów laboratoryjnych w ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów decyzyjnych w sytuacjach niepewności. Nagrodę tę dzieli z amerykańskim ekonomistą Vernonem Smithem.

Daniel Kahneman jest również cenionym autorem, napisał wiele tekstów, w tym książkę zatytułowaną „Pułapki myślenia”. Dzieło to rzuca światło na mechanizmy ludzkiego myślenia i podejmowania decyzji. Publikacja stanowi próbę zrozumienia, w jaki sposób pracuje nasz umysł. Dowiadujemy się dzięki niej, że nasze oceny i wybory są często bardziej podatne na wpływy intuicji i kontekstu, niż mogłoby się to wydawać. Kahneman pomógł spojrzeć na proces myślenia z nowej perspektywy, kwestionując dotychczasowe założenia i otwierając nowe horyzonty w badaniach naukowych oraz codziennym życiu.

Przełomowe myśli Kahnemana wspierają inwestorów i ekonomistów w podejmowaniu bardziej świadomych i racjonalnych decyzji, dając jednocześnie narzędzia do lepszego zrozumienia tego, jak ludzka psychologia wpływa na rynki kapitałowe i ekonomię jako całość.

1 opinia dla „Pułapki myślenia”

  1. Anonim

    Świetna pozycja, bardzo fajnie się czyta, dużo wartościowej treści, polecam osobom zainteresowanym „działaniem” ludzkiego umysłu, również tym, którzy chcą się dowiedzieć dlaczego podejmują niektóre decyzje…

Dodaj opinię