Pułapki myślenia

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN: 9788372786777
Okładka: miękka
stron: 672
Wymiary: 14,5 cm x 20,5 cm

50,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu – intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć pułapek myślenia. Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja trafnym decyzjom? W tej odkrywczej książce Daniel Kahneman, psycholog, który otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, daje naprawdę istotny wgląd w mechanizmy ludzkiego myślenia.

Recenzja książki „Psychologia skutecznego tradingu”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorze

Daniel Kahneman jest profesorem psychologii Uniwersytetu Princeton, a także laureatem Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii (2002). Otrzymał ją za swoje psychologiczne odkrycia, które podważyły model racjonalności ludzkich osądów i decyzji. Kahneman jest autorem około dwustu publikacji naukowych z ekonomii, psychologii i prawa, a także pogranicza tych dziedzin. Jego idee wywarły kolosalny wpływ m.in. na ekonomię, medycynę czy politykę. „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” to przełomowa książka Daniela Kahnemana o działaniu ludzkiego umysłu.

1 opinia dla „Pułapki myślenia”

  1. Anonim

    Świetna pozycja, bardzo fajnie się czyta, dużo wartościowej treści, polecam osobom zainteresowanym „działaniem” ludzkiego umysłu, również tym, którzy chcą się dowiedzieć dlaczego podejmują niektóre decyzje…

Dodaj opinię