Pytania i odpowiedzi na temat śmierci i umierania

Kategoria:
Wydawnictwo: Laurum
ISBN: 9788361732501
Okładka: miękka
stron: 172
Wymiary: 14,1 cm x 21,8 cm

31,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Kontynuacja „Rozmów o śmierci i umieraniu”

„Rozmowy o śmierci i umieraniu” to jedna z najważniejszych książek, jakie kiedykolwiek zostały napisane na ten temat, która wciąż uważana jest za punkt odniesienia w opiece nad umierającymi. Błyskawicznie stała się bestsellerem, a magazyn „Life” nazwał ją „głęboką lekcją życia”. Jej druga część – „Pytania i odpowiedzi na temat śmierci i umierania” – zawiera pytania, które były najczęściej zadawane dr Kübler-Ross podczas wykładów, oraz jej empatyczne odpowiedzi.
Praca omawia proces dochodzenia do akceptacji końca życia, kwestie samobójstwa, terminalnej choroby, eutanazji, sposobu, w jaki należy powiedzieć pacjentowi o krytycznej chorobie, i radzenia sobie ze wszystkimi specyficznymi trudnościami związanymi ze śmiercią.

„Pytania i odpowiedzi na temat śmierci i umierania” stanowią niezbędne źródło dla lekarzy, pielęgniarek, członków duchowieństwa, pracowników socjalnych i laików mierzących się ze śmiercią i umieraniem.

O autorze

Elisabeth Kübler-Ross – sławna na całym świecie lekarka, psychiatra, tanatolog, znana ze swojej pracy z dziećmi i chorymi na AIDS. To jej właśnie przypisuje się zainicjowanie ruchu hospicyjnego w Stanach Zjednoczonych.

Recenzje ekspertów

Osoby, które muszą poradzić sobie ze śmiercią – czy jako przedstawiciele służb społecznych, przyjaciele, czy krewni – nie mogłyby znaleźć lepszej książki.

Library Journal

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pytania i odpowiedzi na temat śmierci i umierania”