Rozgraniczanie nieruchomości. Teoria i praktyka z orzecznictwem sądowo-administracyjnym

Kategoria:
Wydawnictwo: GALL
Okładka: Twarda
stron: 330
Wymiary: B5

115,00 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rozgraniczanie nieruchomości to problem, który ciągle ma istotne znaczenie w dziedzinie geodezji i kartografii. I chociaż temat ten jest przedmiotem rozważań wielu autorów, wyrażonych głównie w niewielkich publikacjach, to jednak widoczny był wyraźnie w literaturze przedmiotu brak większego opracowania traktującego problemy rozgraniczenia nieruchomości w sposób kompleksowy, głównie od strony prawnej oraz częściowo geodezyjnej.

Autor znany jest od lat w środowisku geodezyjnym ze swoich publikacji związanych z rozgraniczaniem nieruchomości, a jego obecną publikację należy ocenić jako dzieło o wysokiej jakości, znamionujące bardzo dobrą, wnikliwą i gruntowną znajomość przedmiotowego zagadnienia.

Książka zawiera obszerny komentarz wzbogacony o wybrane orzecznictwo w sprawach o rozgraniczenie, przykłady wadliwie prowadzonych postępowań rozgraniczeniowych, a także wybrane akty prawne. Warto zauważyć na marginesie jak ułomne jest nasze prawo, również w zakresie rozgraniczania nieruchomości, skoro autor dostrzegł tak wiele istotnych problemów wymagających bardzo precyzyjnego postępowania, logiki i pogłębionej refleksji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rozgraniczanie nieruchomości. Teoria i praktyka z orzecznictwem sądowo-administracyjnym”