Rynek obligacji – wprowadzenie

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8388597388
Okładka: twarda całopapierowa
stron: 356

83,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. KSIĄŻKA NOSI ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA

Obligacje są coraz częściej wykorzystywane jako źródło pozyskiwania funduszy przez podmioty uprawnione do ich emisji i jednocześnie coraz chętniej nabywane przez inwestorów. Obok standardowych obligacji na rynku pojawiają się również instrumenty o bardziej złożonej strukturze – z wbudowanymi wariantami lub opcjami.

Publikacja zawiera podstawowe informacje na temat inwestowania w różne typy obligacji. Omówiono w niej m.in. charakterystykę i zasady funkcjonowania rynku obligacji, instrumenty pochodne na nich oparte, wycenę obligacji oraz ich rentowność.

Najważniejsze zagadnienia są zilustrowane przykładami i licznymi schematami oraz uzupełnione ćwiczeniami, prostymi zadaniami i pytaniami sprawdzającymi wraz z odpowiedziami.

Poszerzenie zdobytej wiedzy ułatwi lista artykułów i publikacji uzupełniających; ponadto na specjalnej stronie internetowej Reutera znaleźć można informacje o egzaminach zawodowych oraz testy.

Książka, polecana przez ISMA Centre, renomowaną szkołę biznesu na Uniwersytecie w Reading, jest przeznaczona głównie dla studentów finansów i bankowości oraz wykładowców. Zainteresuje także specjalistów rynku papierów wartościowych i indywidualnych inwestorów.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rynek obligacji – wprowadzenie”