Rynki finansowe

Kategoria:
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
ISBN: 8320816343
Okładka: Miękka
stron: 216
Wymiary: 16 x 24 cm

34,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka jest podręcznikiem, wprowadzającym w problematykę rynków finansowych. Jest przeznaczona dla studentów uczelni ekonomicznych, wyższych szkół biznesu, a także dla wszystkich, których interesuje dynamiczny i przyciągający coraz więcej uwagi „żywioł” rynków finansowych. Pierwsze rozdziały książki dotyczą rodzajów instrumentów finansowych oraz specyfiki zarządzania portfelami papierów wartościowych w różnych instytucjach finansowych.

Relatywnie dużo uwagi poświęcono instrumentom pochodnym, których pojawienie się było w ostatnich dekadach przyczyną swoistej rewolucji w zarządzaniu finansowym. W dalszych rozdziałach książki jest omówione, skąd wieją wiatry oczekiwań, które wpływają na ceny papierów wartościowych.

Oczekiwania te dotyczą głównie przyszłego stanu koniunktury i polityki pieniężnej banków centralnych. Zmienność oczekiwań inwestorów może potęgować także psychologia rynków finansowych. Książka oferuje wgląd w całokształt problematyki związanej z funkcjonowaniem rynków finansowych. Spis jej treści to w pewnym sensie lista zagadnień, które trzeba brać pod uwagę w zarządzaniu portfelem papierów wartościowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rynki finansowe”