Ryzyko inwestycyjne. Analiza polskiego rynku akcji

(4 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
Okładka: miękka
stron: 198
Wymiary: B5

59,00 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Ryzyko inwestycyjne jest od zawsze kojarzone z rynkiem giełdowym. Każdy, kto choć przez chwilę obserwował inwestorów giełdowych zauważył, że towarzyszy im nerwowość, pośpiech i nieustanny lęk o to, co wydarzy się za chwilę. Wyznacznikiem nastroju staje się cena akcji, która jest weryfikacją tego, czy inwestujący trafnie przewidział przyszłość. Tym co sprawia, że machina rynku kapitałowego się obraca jest właśnie ryzyko. Rynek giełdowy jest w ciągłym ruchu, a ruch cen jest źródłem ryzyka. Tymczasem to właśnie podejmowanie ryzyka daje nam szansę na stanie się bogatszymi i wykorzystywanie zmian cen instrumentów finansowych w pożądanym kierunku. Dzięki tej książce można poznać: – ryzyko inwestycyjne, – miary ilościowe ryzyka inwestycyjnego, – współczynniki beta oszacowane na podstawie stóp zwrotu wybranych spółek z indeksu WIG20. Poznanie zjawiska ryzyka i jego analiza, pozwalają nam wierzyć, że świat nie jest jedynie kaprysem bogów, a człowiek ma wpływ na bieg wydarzeń. Umiejętność formułowania precyzyjnych prognoz dotyczących możliwości przebiegu przyszłych zdarzeń i dokonywanie wyborów jest najistotniejszym aspektem współczesnego inwestowania. Dla inwestorów najważniejsza jest ilościowa analiza ryzyka, która umożliwia interpretację mierzalnych zachowań rynku giełdowego. Zgodnie z nowoczesną teorią portfelową, wytrawny inwestor może pokonać rynek, dostosowując udziały poszczególnych akcji w portfelu korzystając z miary ryzyka – współczynnika beta. Niniejsza książka przeznaczona jest dla studentów uczelni ekonomicznych, oraz dla praktyków, inwestujących na polskim rynku kapitałowym, m.in. biur maklerskich, funduszy inwestycyjnych czy indywidualnych inwestorów.

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”:

 

4 opinie dla „Ryzyko inwestycyjne. Analiza polskiego rynku akcji”

 1. Adam

  Polecam.

 2. Piotr

  Według mnie książka została napisana przez kiepskiego studenta, a nie przez panią doktor… kto pozwolił na publikację tego brukowca???!!! szkoda pieniędzy!!!

 3. Anna

  Książka bardzo słaba, nie polecam. Opinia, że jest na poziomie pracy licencjackiej jest komplementem. Szkoda czasu, pieniędzy.

 4. ab

  Książka na poziomie pracy licencjackiej. Nie polecam, szkoda pieniędzy.

Dodaj opinię