Ryzyko kryzysu a ciągłość działania. Business Continuity Managament

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788376410616
Okładka: Miękka
stron: 160
Wymiary: B5

57,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja sięga do rdzenia problematyki bezpieczeństwa biznesu, działalności gospodarczej, decyzji ekonomicznych każdego człowieka. To najlepsza wskazówka, jak w XXI wieku nie stać się ofiarą kryzysu w ogóle lub, gdy nadejdzie, ponieść znacznie mniejsze straty niż inni uczestnicy gry rynkowej, szybciej odbudować swoją pozycję konkurencyjną i wygrać.

To pierwsza w Polsce przekrojowa publikacja o zarządzaniu ciągłością działania (Business Continuity Management) i nowoczesnym zarządzaniu ryzykiem. To książka o nowej dyscyplinie zarządzania
w warunkach globalnych szoków i destrukcji.

Recenzje ekspertów

Książka ta nie jest poświęcona ani ogarniającemu właśnie cały świat kryzysowi, ani zarządzaniu kryzysowemu. Ta nowatorska na polskim rynku publikacja o zarządzaniu w warunkach globalnych szoków i destrukcji, sięga do rdzenia problematyki bezpieczeństwa biznesu, działalności gospodarczej, czy decyzji ekonomicznych każdego człowieka. Dużo miejsca poświęcono tematowi zabezpieczania się przed większością sytuacji niekorzystnych dla firm, organizacji non-profit, czy instytucji publicznej, dzięki wykorzystaniu koncepcji zarządzania ciągłością działania (Business Continuity Management) oraz nowoczesnemu zarządzaniu ryzykiem. Wskazówki dotyczą działania na każdym etapie, od pojawienia się pierwszych sygnałów kryzysu, przez fazę ujawnienia i rozwoju, aż do momentu uzyskania przez firmy zdolności do dalszego działania. Główne typy zagrożeń poruszane w książce, które mogą okazać się przyczyną wystąpienia kryzysu, to m.in.: działania sabotażowe, ataki terrorystyczne, globalne wydarzenia ekonomiczne, klęski żywiołowe, zagrożenia ze strony pracowników, czy negatywne zdarzenia spowodowane awarią urządzeń technicznych. Autorzy udzielają wskazówek jak nie stać się ofiarą kryzysu w ogóle lub ponieść znacznie mniejsze straty niż konkurencja oraz jak zostać spółką, która będzie rozwijała się w sposób stabilny i przetrwa pomimo wielu niekorzystnych zdarzeń na rynku przez dekady. Pozycja skierowana przede wszystkim do osób zarządzających przedsiębiorstwem i ryzykiem oraz zajmujących się planowaniem strategicznym.

Łukasz Porębski

1 opinia dla „Ryzyko kryzysu a ciągłość działania. Business Continuity Managament”

  1. Paweł

    Książka słaba. Wprowadza dużo zamieszania. Raczej przeznaczona dla profesorów i doktorów niż do zwykłego zastosowania w administracji lub firmie.
    Nie polecam.

Dodaj opinię