Standard pieniądza dekretowego

Kategoria: ,
Wydawnictwo: Freedom Publishing
ISBN: 9788367480017
Okładka: Miękka
stron: 490
Wymiary: 14,8 cm x 21 cm

50,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Kompleksowa analiza systemu pieniądza dekretowego: zasad funkcjonowania, plusów i minusów oraz gospodarczych i społecznych konsekwencji.

Żyjemy w erze standardu pieniądza dekretowego. To na nim opierają się współczesne gospodarki. Standard ten ma swoją specyfikę – mechanizmy funkcjonowania, strukturę bodźców, mocne i słabe strony – a specyfika ta ma szerokie i daleko idące konsekwencje zarówno gospodarcze, jak i społeczne. Aby zręcznie poruszać się w tym systemie oraz aby lepiej rozumieć świat wokół nas, warto zapoznać się z gruntownym omówieniem pieniądza dekretowego autorstwa Saifedeana Ammousa. Jest to omówienie nie tylko ciekawe i pouczające, ale też nowatorskie, gdyż dokonane przez pryzmat dostępnej od niedawna – i według Autora lepszej – alternatywy: standardu Bitcoina.

„Wychodząc poza bezwstydną propagandę entuzjastów systemu pieniądza dekretowego z jednej strony oraz jadowite ataki jego krytyków z drugiej, w książce tej staram się zaoferować coś nowego: zbadać ten system jako technologię z inżynieryjnego i funkcjonalnego punktu widzenia, nakreślić jego cele i niedociągnięcia, a także ukazać szersze gospodarcze, polityczne i społeczne implikacje wynikające z jego użytkowania”

– Fragment książki

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Standard pieniądza dekretowego”