Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788324644742
Okładka: miękka
stron: 296
Wymiary: 15,8 cm x 23,5 cm

37,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

 

Wielki chiński mędrzec i strateg – Sun Tzu – stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło. O Sztuce wojny, traktacie będącym kompleksową analizą zasad militarnych, słyszeli wszyscy miłośnicy skutecznych strategii, przydatnych na placu boju oraz w codziennym życiu. Opracowanie, które trzymasz w ręku, daję okazję, by przyjrzeć się wielkim kampaniom i dowiedzieć, czy ich dowódcy stosowali się do uniwersalnych zasad Sun Tzu.

Ta fascynująca książka przybliża kluczowe operacje wojskowe czasów nowożytnych, począwszy od bitew, które zapewniły niepodległość Stanom Zjednoczonym Ameryki (pod Saratogą w 1777 roku i pod Yorktown w 1781 roku), przez starcia o kluczowym znaczeniu (bitwy pod Waterloo w 1815 roku i pod Gettysburgiem w 1863 roku), aż po kampanię wojny koreańskiej w 1950 roku. To studium przypadku dziesięciu największych bitew i kampanii, które można było wygrać dzięki czerpaniu z krynicy mądrości Sztuki wojny Sun Tzu.

Bevin Alexander jest autorem książek Jak zwyciężali wielcy dowódcy, Lost Victories i Inside the Nazi War Machine. Mieszka w Bremo Bluff w Wirginii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sun Tzu pod Gettysburgiem. Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej”