Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie

Kategoria:
Wydawnictwo: Znak
Okładka: Miękka
stron: 272
Wymiary: 15,4 cm x 21,5 cm

35,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Znakomita kontynuacja bestsellerowej „FREAKONOMII” – książki, która została przetłumaczona na 35 języków i sprzedała się na świecie w czterech milionach egzemplarzy.

Levitt i Dubner, para ciekawskich ekonomistów-detektywów, nie boi się żadnego, nawet najbardziej dziwacznego tematu i znów próbuje zmienić nasz sposób myślenia o świecie, spoglądając nań z zupełnie nieoczekiwanej perspektywy. Autorzy powracają w tym freakquelu w wielkim stylu z jeszcze większą dawką zaskakujących pytań i niesamowitych opowieści.

Dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni kupować polisę na życie?

Co jest bardziej niebezpieczne: prowadzenie samochodu po pijanemu czy spacer po pijanemu?

Czy telewizja przyczynia się do wzrostu przestępczości?

Co łączy prostytutki z Mikołajami z centrum handlowego?

Autorzy „Superfreakonomii” prowadzą śledztwa w sprawie lekarzy, którzy nie myją rąk, czy śmiertelnie groźnych huraganów, a nawet próbują rozwiązać problem globalnego ocieplenia
i zbadać, czy ludzie z natury są altruistami, czy też egoistami. A wszystko to podane z dużą dawką humoru i szczyptą przekory.

Po lekturze tej książki otaczający cię świat już nigdy nie będzie taki sam jak wcześniej.

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Superfreakonomia. Globalne ochłodzenie, patriotyczne prostytutki i dlaczego zamachowcy-samobójcy powinni wykupić polisę na życie”