Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

(3 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788324629220
Okładka: Miękka
stron: 312
Wymiary: 15,8 cm x 23,5 cm

64,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Najczęściej używanymi na giełdzie słowami są: być może, miejmy nadzieję, możliwe, można by, mimo to, chociaż, wprawdzie, wierzę, myślę, ale, prawdopodobnie, wydaje mi się… Wszystko, w co się wierzy i o czym się mówi, jest względne i może być widziane zupełnie inaczej.”
Andre Kostolany

To, co najcenniejsze, bywa ukryte dla ludzkich oczu…

Autor tej książki zaczął swoją przygodę z rynkami finansowymi niemal dwadzieścia lat temu. Bardzo szybko zorientował się, że coś tu nie gra – oficjalna wizja giełdy i podejście do wycen nie pokazują całej rzeczywistości. Bez znajomości realiów trudniej jest na giełdzie zarabiać pieniądze. Potrzebne było jednak nieco czasu, zanim autorowi udało się znaleźć i opisać ukrytą prawdę o zarabianiu na giełdzie. Wnioski ze swoich badań przedstawił w niniejszej książce. Gdy konsultował zawarte w niej tezy z innymi praktykami rynku, wielu z nich przyznawało, że mieli podobne odczucia i spostrzeżenia, jednak nie zawsze potrafili je dokładnie określić.

Świadomy inwestor w prosty i zwięzły sposób pokazuje, jak przeprowadza się wyceny w obowiązującym obecnie standardzie. Równocześnie jednak autor książki w wielu miejscach rezygnuje z tradycyjnego spojrzenia na różne aspekty wycen – niekiedy nawet celowo nieco prowokacyjnie. Szczególnej uwadze Czytelnika polecamy nowatorskie podejście do inwestowania na giełdzie, jak również autorską metodę szacowania wartości – będącą właśnie odpowiedzią na problem „z rynkiem coś jest nie tak”. Bo rzecz jasna trudności związane z wyceną wartości spółek giełdowych nie wynikają z problemów rynku, tylko z przedstawianej nam jego wizji i stosowanych metod wycen. Sam rynek ma się świetnie.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy Pawła Zaremby-Śmietańskiego „Pułapki wyceny spółek giełdowych metodą porównawczą”.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

 

 

Na czym właściwie zarabiają inwestorzy? – Paweł Zaremba-Śmietański [webinar]:

 

 

O autorze

Paweł Zaremba-Śmietański zajmuje się rynkami kapitałowymi od blisko dwudziestu lat, zarówno profesjonalnie, jak i jako prywatny inwestor. Był maklerem papierów wartościowych, analitykiem, zajmował się doradztwem na rynku kapitałowym, funduszem seed capital oraz operacjami kapitałowymi. Autor wielu publikacji, m.in. książki Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym ds. operacji kapitałowych w DM IDMSA i jednym z czołowych polskich specjalistów giełdowych, zwłaszcza w dziedzinie emisji publicznych.

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący oczekiwań związanych z wyceną spółki. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „016. „Świadomy inwestor” – oczekiwania związane z wyceną spółki” on Spreaker.

3 opinie dla „Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki”

 1. LivKey

  Książek o inwestowaniu przeczytałem 35, tę ustawiam w pierwszej piątce. Polecam.

 2. Piotr

  Książka bardzo słaba. Owijanie w bawełnę, żeby zapełnić drukiem książkę. Pierwsze 70 stron o wycenie spółki to powtarzane tego samego w kółko przez wszystkie przypadki. Myślałem, że mnie pozytywnie zaskoczy i że będzie to coś nowego. Ale nie. Nie polecam.

 3. krzabr

  Moim zdaniem od tej książki powinien zacząć każdy inwestor, który chce się nauczyć analizy fundamentalnej.
  Dlaczego? Ponieważ jest to bardzo praktyczna i przystępnie napisana książka. Autor napisał konkretnie, na co należy zwrócić uwagę tj. dywidendy, poprawę wyników, koniunkturę giełdową itd.
  Podał też wyniki własnych obserwacji i dorzucił sporo swojego doświadczenia – a miał go wiele ponieważ pracował 25lat na rynku kapitałowym.
  A w przeciwieństwie do Grahama i reszty, książka jest dobrze napisana i szybko się ją czyta – wystarczy jeden weekend.

Dodaj opinię