Światowy rynek kapitału

Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788376415475
Okładka: Miękka
stron: 276
Wymiary: B5

56,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka stanowi analizę wybranych zagadnień, które znacząco determinują funkcjonowanie światowego rynku kapitału, określają jego instytucjonalną architekturę, przesądzają o ponadnarodowym charakterze, czy też stanowią wyzwanie dla teoretyków i praktyków wytyczających ramy funkcjonowania zglobalizowanej gospodarki światowej.

Powyższa problematyka zyskała jeszcze na znaczeniu w obliczu kryzysu finansowego, który rozpoczął się w połowie 2007 roku, uwypuklając rolę światowego rynku kapitału jako kanału rozprzestrzeniania się kryzysu w sferze finansowej i transmisji jego skutków na realną sferę gospodarek na całym świecie.

Dla oddania istoty poruszanego problemu w treści poszczególnych rozdziałów publikacji znaleźć można liczne odwołania do teorii ekonomii i regulacji prawnych, które wpływają na uwarunkowania funkcjonowania światowego rynku kapitału, przedstawione są też obszerne długookresowe analizy danych statystycznych, ilustrujących dotychczasowy rozwój rynku (bądź jego segmentów), a także prognozy na przyszłość. Dobór treści zawartych w książce będzie pożyteczny dla szerokiego grona naukowców, studentów i praktyków gospodarczych.

Recenzje ekspertów

Monografia stanowi rozbudowany przegląd wiedzy i danych statystycznych o funkcjonowaniu, regulacjach, instytucjach i praktykach na światowym rynku kapitału, co jest niezwykle przydatne zarówno dla badaczy zajmujących się wybranymi aspektami światowych rynków finansowych, praktyków zainteresowanych pozyskaniem i wykorzystaniem ponadnarodowych źródeł kapitału oraz dla studentów różnych poziomów studiów. Szerokie kompendium wiedzy o przepływie kapitału na rynkach światowych jest niezbędne do zrozumienia zarówno procesów globalizacji, ich przyczyn i skutków dla gospodarek narodowych oraz źródeł i scenariuszy rozwoju kryzysów i niestabilności, które w ostatnich okresach są niezwykle ważnym zjawiskiem wpływającym na gospodarki w sferze finansowej i realnej. Świadomość zasad funkcjonowania globalnych rynków kapitału pozwala definiować skuteczne strategie gospodarcze w skali państwa i poszczególnych podmiotów, więc lektura tej książki powinna być interesująca również dla menedżerów i właścicieli współczesnych firm chcących odnaleźć się w skomplikowanym i burzliwym otoczeniu międzynarodowych rynków finansowych.

Tomasz Wiśniewski

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Światowy rynek kapitału”