Systemy transakcyjne. Sekrety mistrzów

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014192
Okładka: miękka
stron: 212

61,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. LEKKO USZKODZONA OKŁADKA.

W książce tej autor stawia profesjonalnym graczom pytania dotyczące systemów transakcyjnych, które pozwoliły im pokonać rynek. Rozmówcy autora to ludzie, którzy od wielu lat są zawodowymi graczami na rynkach terminowych, walutowych, akcji, opcji i obligacji. Co rzadko się zdarza, zdecydowali się oni odsłonić wszystkie sekrety swojej profesji i sztuki, ale rozmawiają przecież z jednym ze swego grona, Joe Krutsingerem, który wie jak i o co pytać. Dzięki rozmowom tym poznamy:

– sposób działania najlepszych systemów dokonywania transakcji;

– kluczowe elementy systemu;

– źródła i inspiracje dla stworzenia systemu;

– ramy czasowe, w jakich dokonuje się transakcji;

– jednozdaniowe sentencje, stanowiące zdaniem rozmówców o ich sukcesie;

– rynki, które lubią najbardziej, oraz te, których unikają;

– książki o inwestowaniu, które wywarły na nich największy wpływ;

– opinie o innych stosowanych systemach.

Drugą część książki stanowią przykłady ukazujące zastosowanie omawianych systemów w praktyce.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

Spis treści

 1. Podziękowania
 2. Przedmowa
 3. CZĘŚĆ PIERWSZA : Mistrzowie
  1. Wywiad pierwszy: Michael Connor
  2. Wywiad drugi: Joseph DiNapoli
  3. Wywiad trzeci: Stan Ehrlich
  4. Wywiad czwarty: David Fox
  5. Wywiad piąty: Nelson Freeberg
  6. Wywiad szósty: Lee Gettess
  7. Wywiad siódmy: Cynthia Kase
  8. Wywiad ósmy: Joe Krutsinger
  9. Wywiad dziewiąty: Glenn Nelly
  10. Wywiad dziesiąty: Jeff Roy
  11. Wywiad jedenasty: Richard Seidenberg
  12. Wywiad dwunasty: Randy Stuckey
  13. Wywiad trzynasty: Gary Wagner
  14. Wywiad czternasty: Bill Williams
  15. Wywiad piętnasty: Larry Williams
 4. CZĘŚĆ DRUGA: Systemy

Recenzje ekspertów

Autor książki – Joe Krustinger od wielu lat tworzy i testuje koncepcje systemów transakcyjnych. Z uwagi na to, że jego zdaniem sukces na rynku zależy od poprawnie zbudowanego systemu postanowił zadać pytania wybitnym traderom, czy w inwestowaniu posługują się systemami i w oparciu o jakie zasady są one budowane. Różnorodność wypowiedzi potwierdza znaną powszechnie zasadę, że nie ma systemu który byłby doskonały. Rozmówcy Krutsingera wielokrotnie podkreślają, że każdy powinien opracować taki system, który będzie pasował do jego konstrukcji psychicznej i opierał się na takich zasadach, jakie są mu najlepiej znane.

Różnice w poglądach dotyczą nie tylko budowy systemów. Jeden z rozmówców stwierdza “myślę, że ludzie nie są chyba poważni, jeśli starają się dokonywać transakcji na podstawie pięciominutowych wykresów”, po czym kilka stron dalej inny trader stwierdza: “zacząłem oglądać rynek w skali 5-minutowej, przy takim podejściu więcej dowiaduję się o rynku”. Dzięki tej książce zaczynamy doskonale rozumieć, dlaczego rynek jest tak różnorodny i dlaczego nie ma jednej recepty na sukces.

Pozycja ta jest przeznaczona, zarówno dla inwestorów początkujących, jak i profesjonalistów. Dla osób, które w działalności na rynku posługują się systemami i takimi, którzy inwestują intuicyjnie. Osobiście chciałbym polecić tę książkę decydentom z GPW odpowiedzialnym za kształt naszego rynku, aby zwrócili uwagę na to co piszą najlepsi o płynności i bezpieczeństwie rynków. I zadedykować im wypowiedź Josepha DiNapoli: “Siedzieliśmy w barze ze znajomym, a ja narzekałem na rynek pszenicy. Słuchaj – powiedział znajomy – powiem ci, jak postępować z pszenicą tak, że już nigdy nie stracisz na niej pieniędzy, ale ten sekret będzie kosztować 500 dolarów. Jeśli się nie sprawdzi, to zwracam ci 500 dolarów i dodaję jeszcze 500. Słysząc to natychmiast dałem mu te 500/ Spojrzał na mnie z głupawym uśmieszkiem i powiedział – W ogóle nie zajmuj się pszenicą. Nigdy nie odzyskałem swoich pieniędzy i nigdy też nie pojawiłem się na tym rynku.

Grzegorz Zalewski

1 opinia dla „Systemy transakcyjne. Sekrety mistrzów”

 1. Ryszard Olkuśnik

  Moim zdaniem książka jest słaba. Wywiady są nudne, a systemy transakcyjne słabo opisane. Na końcu książki jest lista systemów napisanych w postaci programów komputerowych – jednak bez znajomości TradeStation ciężko się czasami domyślić, o co w nich chodzi.

Dodaj opinię