Sztuka spekulacji

Kategoria:
Wydawnictwo: PRET
ISBN: 8385877002
Okładka: miękka
stron: 214

34,00 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

STAN KSIĄŻKI: Książka wydana w 1993 roku. Książka nie była czytana, ale może posiadać lekkie przybrudzenia, otarcia, pogniecenia wierzchniej części, wynikające z długiego czasu magazynowania w kiepskich warunkach. Stan wewnętrzny książki jest idealny. W pierwszej kolejności będziemy sprzedawać książki w lepszym stanie.

Ze wstępu książki:
„Książka objaśnia świat spekulacji od strony efektywności – jak grać, by wygrać. Większość z nas chce oczywiście wygrać – nie wszyscy jednak chcemy spekulować. Na tym polega zasadnicza różnica między marzeniami a ich realizacją. Przez lata wpajano nam, że podejmowanie ryzyka jest głupotą (…). Jeśli lubicie podjąć rozsądne ryzyko publikacja ta może doprowadzić Was do fortuny. Jeśli nie, czytanie jej będzie stratą czas, chyba, że po jej przeczytaniu zmienicie filozofię życiową.”

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

O autorze

Zenon Komar to osoba, która w latach 90. tworzyła polski rynek kapitałowy. Urodził się 2 kwietnia 1944 roku we Lwowie. Doradca finansowy oraz bankier inwestycyjny. Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki.

Tuż po ukończeniu studiów wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swojego ojca, i ostatecznie zdecydował się tam osiedlić. Jego pierwsza praca na uniwersytecie w Nowym Jorku rozbudziła w nim zainteresowanie informatyką. Dlatego już jako informatyk na giełdzie nowojorskiej zaczął swoje pierwsze spekulacje.

Na początku lat 90. był jednym z doradców uczestniczących w tworzeniu GPW. W tym czasie prowadził w Warszawie kursy dla pierwszej generacji maklerów i doradców inwestycyjnych. Rozpowszechnił na nich teorię fal Elliotta, czym sprawił, że ta dość kontrowersyjna metoda analizy stała się w tamtych latach głównym narzędziem graczy giełdowych.

Komar jest autorem wielu książek, które stały się klasykami w dziedzinie finansów. Jego prace są cenione za praktyczne podejście do skomplikowanych kwestii finansowych i proste wyjaśnienia teorii ekonomicznych.

W 1993 roku napisał książkę „Sztuka spekulacji”, z której uczyły się dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów. Po dwudziestu latach zaktualizował ją, nadając jej tytuł „Sztuka spekulacji po latach”.

W latach 1994–2003 pełnił funkcję prezesa domu maklerskiego Magnus, zarządzał Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Heweliusz oraz pełnił rolę doradcy Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sztuka spekulacji”