Teoria i praktyka benchmarków

Kategoria:
Wydawnictwo: Difin
ISBN: 9788376414126
Okładka: miękka
stron: 768
Wymiary: 16 cm x 23 cm

149,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Książka zawiera praktycznie wszystkie wiadomości o benchmarkach i różnorodnych sytuacjach inwestycyjnych oraz metodologicznych, związanych z ich wykorzystywaniem, a prezentowana uporządkowana wiedza jest znacznie rozbudowana i uzupełniona w wyniku badań własnych Autora.

Książka otrzymała nagrodę Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wywiad z Krzysztofem Borowskim „Inwestowanie na giełdzie jako sposób na ochronę i pomnażanie oszczędności”.

O autorze

dr hab. prof. SGH. Ukończył Wydział Fizyki UW (nagroda Dziekana za najlepszą pracę magisterską na Wydziale Fizyki) oraz Finanse i Bankowość, a także zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. W 2002 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Na stanowisku profesora nadzwyczajnego SGH jest zatrudniony od maja 2012 r. Od kilkunastu lat jest związany z rynkiem kapitałowym, na którym pracował jak makler i doradca inwestycyjny. Zdobył bogate doświadczenie zawodowe zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Oprócz analiz fundamentalnych jest autorem ponad 12 tys. analiz technicznych dostępnych w internecie. Członek Komitetu Indeksów Giełdowych i Komitetu ds. Instrumentów Udziałowych przy GPW. W 2013 r. otrzymał tytuł najlepszego analityka technicznego za 2012 r. przyznany przez „Gazetę Giełdy Parkiet”. W 2012 r. został nagrodzony przez Komitet Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk za wybitne osiągnięcia w dziedzinie finansów. Trzykrotnie uplasował się w rankingu TOP 10 najlepszych wykładowców SGH. Jest wykładowcą Szkoły Giełdowej (GPW – Instytut Rynku Kapitałowego), specjalistycznych szkoleń organizowanych przez „Gazetę Giełdy Parkiet”, a także studiów doktoranckich i podyplomowych na SGH. Autor ok. 90 publikacji z zakresu bankowości i finansów, członek Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości.

Recenzje ekspertów

Wzrostowi efektywności rynku finansowego sprzyja wprowadzanie innowacji na giełdach oraz zwiększanie ich konkurencyjności, a najbardziej powiększanie liczby inwestorów podejmujących racjonalne decyzje inwestycyjne. Zarządzanie oszczędnościami gospodarstw domowych przez banki i inne instytucje finansowe, a szczególnie przez fundusze emerytalne i ubezpieczeniowe, narażane może być na mniej efektywne lokowanie, na co opinia publiczna uczulona jest szczególnie. W tym kontekście należy powitać z pełnym poparciem publikację dra Krzysztofa Borowskiego, swoistego vademecum benchmarków, służących do pomiaru efektywności zarządzania portfelami inwestycyjnymi.

„Teoria i praktyka benchmarków” – powinna bowiem nie tylko znaleźć się w bibliotece każdego banku, instytucji finansowej, gabinetów doradczych, zarządów spółek oraz inwestorów indywidualnych, ale metodyka benchmarków w niej prezentowana powinna znaleźć zastosowanie w codziennym wykorzystaniu przez wszystkich inwestorów rynku kapitałowego. Książka dra K. Borowskiego zawiera ogromny materiał – praktycznie wszystkie wiadomości o benchmarkach i różnorodnych sytuacjach inwestycyjnych oraz metodologicznych, związanych z ich wykorzystywaniem, a prezentowana uporządkowana wiedza jest znacznie rozbudowana i uzupełniona w wyniku badań własnych Autora. Rodzaje benchmarków wraz z metodami ich stosowania opisane są i wyjaśnione językiem przystępnym, przy użyciu zrozumiałych formuł matematycznych dla szerokiego grona czytelników, a także – wszędzie tam, gdzie było to możliwe – zilustrowane zostały przez Autora własnego pomysłu porównaniami, rysunkami i wykresami. Uzupełnieniem prezentowanych benchmarków i ich zależności od wybranych strategii oraz metod podejmowania decyzji inwestycyjnych są odnośniki do bogatej literatury przedmiotu.

Oskar Starzeński

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Teoria i praktyka benchmarków”