Wewnętrzna gra

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014060
Okładka: miękka
stron: 180

48,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

KOŃCÓWKA NAKŁADU. KSIĄŻKI MOGĄ NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA.

Po raz pierwszy pojawia się książka, która pokazuje w jaki sposób opanować psychologiczne umiejętności niezbędne dla odniesienia sukcesu inwestycyjnego. Inne książki jedynie opisują problemy, natomiast „Wewnętrzna gra” oferuje ich rozwiązania. Dzięki konkretnym przykładom oraz rozmowom z najwybitniejszymi praktykami i precyzyjnym strategiom gry przedstawionym przez autorów można dowiedzieć się, jak kształtować własną psychikę i odpowiednie nawyki. Ten klasyczny już poradnik jest nie tylko książką;­ to mapa prowadząca do sukcesu!

Wewnętrzna gra to walka, jaką toczy każdy uczestnik rynku. Najpoważniejszym przeciwnikiem, z którym trzeba się w niej zmierzyć, jest jednak nie rynek, lecz nasze własne „ja”.

„Ponad 80 procent wszystkich graczy zajmujących się transakcjami terminowymi ponosi regularnie straty. Z naszych długoletnich doświadczeń jako członków giełdy, aktywnych uczestników rynku, specjalistów od szkolenia personelu oraz konsultantów wynika jasno, że powodem tego, iż tak wielu ludzi traci rok w rok pieniądze, jest nieumiejętność porozumienia się z samym sobą. Aby odnieść sukces na rynku, podobnie jak w każdej innej dziedzinie, potrzebne jest ogromne zdyscyplinowanie: wyznaczenie celu, przyjęcie konkretnych sposobów działania, a następnie konsekwentne wprowadzanie ich w życie oraz dokonywanie korekt i udoskonaleń stosowanej strategii odpowiednio do zmieniających się okoliczności i nowych doświadczeń. W książce tej będziemy mieli okazję spojrzeć na psychikę najwybitniejszych graczy oczami ich samych. Dowiemy się, w jaki sposób przezwyciężają oni bariery i frustracje uniemożliwiające odniesienie sukcesu większości z nas. Motywem ich działania nie jest, jak mogłoby się wydawać, zamiłowanie do ryzyka. Ludzie ci nie są demonami rynków, ale posiadają po prostu umiejętność dążenia naprzód bez zrażania się chwilowymi niepowodzeniami.”
Z „Przedmowy” autorów

„Niezwykle mądra rzecz. Żadna inna książka o rynku nie wnika tak głęboko w psychologiczne aspekty dokonywania transakcji… Polecam ją każdemu uczestnikowi rynku bez względu na jego wiedzę i doświadczenie.”

Bruce Wisner, Global Investment Services

„Rozdział dotyczący psychologicznych aspektów analizy wykresów to najlepszy tekst na ten temat, jaki kiedykolwiek czytałem…”

Jeff Silverman, Packers Trading Company, Inc.

Recenzja:

Książka, którą z powodzeniem można określić terminem „jazdy obowiązkowej”. „Wewnętrzna gra” jest jedną z najlepszych pozycji książkowych z dziedziny psychologii inwestowania, jakie do tej pory ukazały się na krajowym rynku wydawniczym. Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1997, a więc w okresie, gdy Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie oferowała jeszcze kontraktów terminowych, opcji i innych instrumentów pochodnych.

Przyznam, że czytając tę książkę w 1998 roku, po dwóch rozdziałach odłożyłem ją na bok, nie rozumiejąc wywodu autorów. Dwa lata temu, gdy „Wewnętrzną grę” przypadkowo znalazłem w kartonie z książkami, postanowiłem „zmierzyć się” z nią raz jeszcze. I oniemiałem z wrażenia.

R. Koppel i H. Abbel, jako profesjonalni uczestnicy rynku, w sposób bardzo plastyczny i przeplatany anegdotami, przedstawiają rozterki i zgryzoty, których doświadczają gracze giełdowi. Analizują czynniki, które w decydujący sposób wpływają na ostateczny wynik tradera i inwestora. Zdaniem autorów, zarówno sukces inwestycyjny jak i klęska na giełdzie, są rezultatem określonych indywidualnych działań. Przyczyny porażek najczęściej tkwią w umyśle gracza giełdowego. Autorzy uważają, że u podstaw sukcesu na giełdzie leży umiejętność komunikowania się i porozumiewania z własnym wnętrzem. Dlatego w swojej książce akcentują konieczność rozwiązywania problemów nie z rynkiem, lecz z samym sobą.
Ważnym elementem książki, być może decydującym o jej wartości, są wywiady z najwybitniejszymi praktykami, którzy wspominają, w jaki sposób walczyli z frustracjami uniemożliwiającymi osiągnięcie sukcesu na giełdzie, i jak szli naprzód nie zważając na tymczasowe porażki inwestycyjne.

Osobiście uważam, że „Wewnętrzna gra” jest propozycją dla inwestorów posiadających już pewne doświadczenia inwestycyjne, którzy są świadomi, że technika to nie wszystko. Dzięki treściom przekazanym w książce, doświadczony gracz może skorzystać z bezcennych wskazówek, pozwalających doskonalić psychiczne nastawienie do tradingu i odpowiednie nawyki.

Początkujący inwestor zaś może zapoznać się z atmosferą panującą na rynku – z niespotykanymi nigdzie indziej w jednym miejscu uczuciami i emocjami – nadzieją, strachem, radością, krzykiem, potem, łzami….

Polecam. Książka, do której się wraca…

Robert Piechota

Spis treści

  1. Część pierwsza: Wewnętrzna gra
    1. Kto odnosi sukcesy na rynku?
    2. Potęga wiary i koncentracji
    3. Wyznaczanie celów i motywacja
    4. Nieuchwytna granica
  2. Część druga: Model inwestora doskonałego
    1. Składnia sukcesu
    2. Sukces a stan umysłu
    3. Styl inwestycyjny a osobowość
  3. Część trzecia: Mistrzowie rynku. Najwybitniejsi gracze mówią, na czym polega sukces inwestycyjny
    1. Motyw i motywacja
    2. Sukces na rynku
    3. Rady
    4. Leo Melamed
    5. John F. (Jack) Sandner
    6. Jeffrey L. Silverman
    7. Bruce Johnson
  4. Część czwarta: Psychologia analizy technicznej
    1. Trendy a hipoteza efektywności rynku
    2. Zarządzanie pieniędzmi
    3. Klasyczna analiza wykresów
  5. Część piąta: Sukces a porażka
    1. Zasady skutecznego inwestowania
    2. Charakterystyka zwycięzcy

2 opinie dla „Wewnętrzna gra”

  1. Pawlicki

    Jeśli masz straty i dalej nic nie wychodzi – przerwij granie i zacznij czytać. POMYŚL. Zmień się.

  2. Artur Olędzki

    Jakiś czas temu zamówiłem sobie, z księgarni Maklerska.pl, książkę „Wewnętrzna gra” Roberta Kpppel’a oraz Howarda Abbell’a. Byłem pod wrażeniem kiedy 2 dni po zamówieniu, książka zmaterializowała się pod moimi drzwiami za pomocą pana z Poczty Polskiej.

    Pierwsze wrażenie.

    Na zdjęciach i opisach internetowych nie widać tego, ale to jest książeczka formatu B5. Trochę byłem zszokowany, że wydałem aż 60 zł (z przesyłką) na taką malutką książeczkę w miękkiej oprawie.

    „Wewnętrzna gra” wydrukowana jest na papierze, którego nie przebija marker (czytając zawsze bazgram po książkach markerami i najbardziej co mnie wkurza to przebijanie na drugiej stronie), ale już wykresy (słupkowe grr) i pola, które w innych książkach są koloru szarego tutaj wyglądają jakby były skserowane.

    Okazja do przeczytania tej książki nadarzyła się już następnego dnia.

    Na początek zajrzyjmy do spisu treści. W menu mamy obiecane, że po przeczytaniu książka „Wewnętrzna Gra” będziemy wiedzieć:

    kto odnosi sukcesy na rynku,
    jaki jest model inwestora doskonałego,
    kilka opowiadań mistrzów rynku,
    jest rozdział na temat psychologia analizy technicznej,
    i na koniec kilka stron na temat różnic pomiędzy sukcesem a porażką.

    W miarę podobały mi się części pierwsza i druga opisująca motywacje grania na giełdzie, oraz tych parę zdań na temat celów. Autorzy proponują kilka ćwiczeń w tym zakresie, które można wykonać. Ćwiczenia te udowadniają, jak ważna jest świadomość dlaczego się gra i mogą odpowiedzieć na ważne pytanie dlaczego to robimy. Okazuje się, że większość ludzi gra dla pieniędzy. W zasadzie to nic dziwnego, jednak dalej wykazują, że najlepszymi graczami są ludzie, dla których pieniądze są ważne, ale nie stanowią głównego motywu gry. Tak jak pisałem część pierwsza w miarę mi się podobała, ale mam wrażenie, że większość została ściągnięta z poradników motywacyjnych Brian’a Tracy’ego upiększona kilkoma cytatami i przerobiona tak, żeby pasowała do gracza giełdowego.

    Część trzecia to kilka historyjek mistrzów gry giełdowej. Napiszę tak – lepiej dorwać cokolwiek o Warrenie Buffett’cie (na przykład: Tao Warrena Buffetta. Inspiracje mistrza gry giełdowej) i uczyć się od mistrza nad mistrzami niż to czytać.
    A potem było tylko gorzej.

    Psychologia analizy technicznej. Napiszę o tym jak najbardziej neutralnie. Rozdział zawiera, między innymi, opis trendów. Kilka wykresów – bardzo nieczytelnych. Do tego opisaną „jakąś” wolną średnią i szybką średnią. Brak informacji, jaka to średnia, z ilu sesji itd. Kilka zdań na temat luk. Do tego kilka zdań na temat formacji odwrócenia trendu i kontynuacji (więcej się dowiem z Wikipedii) wszystko oparte na zachodniej analizie. Cała psychologia to, że trzeba pamiętać, że pozycje otwiera się w momencie kiedy rynek dociera do linii trendu jednocześnie ustawiając obronę, że gdyby jednak trend został przełamany, to szybko tniemy straty. Do tego, że trzeba być pewnym siebie i wierzyć, że się uda i być pozytywnie nastawionym. Ten rozdział mnie załamał kompletnie.

    Ostatnia część piąta – Sukces a porażka

    Z tego rozdziału należy zapamiętać jedną ważną rzecz:
    Od przeciętnego gracza odróżnia ich (tych najlepszych) to, że nigdy nie dopuścili do tego, by ich samopoczucie zostało zdominowane przez doświadczenie porażki. Swoich negatywnych doświadczeń rynkowych nie wiązali z obrazem samych siebie i nie traktowali jako osobistej porażki.

    I to by było na tyle.

    Podsumowując:
    Za książkę „Wewnętrzna gra” przepłaciłem jakieś 40 zł. Dla tych kilku cytatów i porad można ją przeczytać wypożyczając z biblioteki. W dobrej bibliotece książka powinna być do wypożyczenia, ponieważ jej rok wydania to 1997. W sumie kupować nie polecam, przeczytać – można.

    Artur Olędzki
    http://www.notatnik-inwestora.pl

Dodaj opinię