Wilk z Wall Street

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Świat Książki
ISBN: 9788380318557
Okładka: miękka
stron: 512
Wymiary: 13,6 cm x 21,3 cm

39,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu.

W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street.

Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez Martina Scorsese, a w rolę Belforta brawurowo wcielił się Leonardo DiCaprio.

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Recenzje ekspertów

Wybuchowe skrzyżowanie Fajerwerków próżności Toma Wolfe’a i Chłopców z ferajny Scorsese’a.

Sunday Times

Tak, jest prostacka, grubiańska i wulgarna… i czyta się ją jednym tchem. Dostarcza rozrywki jak literatura brukowa i jest namacalnie prawdziwa niczym akt oskarżenia.

Kirkus Reviews

1 opinia dla „Wilk z Wall Street”

  1. Zofia

    Świetna książka, napisana przez niewątpliwy autorytet (pomimo nielegalności działalności Wilka to ciężko odmówić mu posiadania wiedzy), pełna ciekawych spostrzeżeń i przede wszystkim niesamowity punkt widzenia bardzo inteligentnego człowieka. Poza tym bardzo przyjemnie się czyta i ciężko zauważyć, kiedy się przeczyta całą książkę.

Dodaj opinię